Колку време одевте со сопругот?

Moderator: Модератори

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Vesela » 13 Mar 2014, 10:22

Еден месец бевме заедно и решивме на правиме веридба ) сите беа вчудовевидени од брзината на случувањата). По верибата 6 месеци живееме заедно, па свадба. Одтогаш до денес заедно сме 10 години.

kika25
Нов член
Нов член
Мислења: 11
Придружен: 25 Feb 2014, 09:09
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 3 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by kika25 » 13 Mar 2014, 13:27

11 години и 6 месеци во врска и 1 година и 4 месеци во брак значи се на се 12 години и 10 ниеден ден не сме се скарале :)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by Bobe » 13 Mar 2014, 13:35

после 3-тиот месец живееме заедно(не се одлепуваше со ништо (laugh1) )6 ме побара па после година и пол се веревме(2011)па после две години рамно(2013)се регистриравме лани....5та година ке заклучиме влагаме во 6-та (smile)

mama2
Член
Член
Мислења: 180
Придружен: 17 Dec 2013, 13:39
Location: Битола
Му се допанале: 163 пати
Им се допаднал: 92 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by mama2 » 13 Mar 2014, 14:11

Две години во врска, а во брак сме навлезени длабоко во тринаесеттата (love5)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by sweety » 13 Mar 2014, 14:39

3-4 месеци се забавуваме , се регистриравме и по пола година од регистрацијата правевме свадба, се на се 3 години како сме заедно, а година и пол во брак (rolll) (lovet)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by SMESKO » 13 Mar 2014, 14:59

Јас со мм одевме 1 година и 10 месеци до веридбата и после 9 месеци беше регистрацијата и по 10 дена свадбата. (thumbsup) .Во брак сме 2 години.Вкупно 4 години и 1 месец.

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by eri » 17 May 2014, 10:38

Jas so mm odevme 5 meseci se verivme i posle ne pola godina se vencavme... (thumbsup) (thumbsup) (part)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by aneance » 25 Nov 2014, 19:26

Nie odevme 1god i 2 mes koga ja napravevme veridbata i od togas ziveeme zaedno pa posle 6meseci od veridbata pravevme svadba i skoro 5meseci vo brak znaci 2god i 1mes sme zaedno

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Колку време одевте со сопругот?

Post by milena15 » 05 Dec 2014, 15:39

3 години, после тоа се веривме 1 година верени, и еве веќе 7 месеци во брак (pipi)

Одговори

Return to “Брак”