На колку години стапивте во брак?

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

На колку години стапивте во брак?

Post by Peperutka » 01 Nov 2010, 14:26

На колку години стапивте во брак? Јас на 24 години (love5)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Debora » 01 Nov 2010, 15:43

Јас на 27 години (smile)

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Sashka » 01 Nov 2010, 16:53

На 29, а бидејќи сум најмала( имам постари сестра и брат ) кога му кажав на тато,ми вика "ами нели си мала?" (rolll)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Kjara » 01 Nov 2010, 19:33

24

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Debora » 02 Nov 2010, 11:36

Sashka wrote:На 29, а бидејќи сум најмала( имам постари сестра и брат ) кога му кажав на тато,ми вика "ами нели си мала?" (rolll )
И јас си кажувам дека се омажив уште мала, на 27 години. (rolll)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Ana.I » 02 Nov 2010, 11:37

Na 24

Alexa
Член
Член
Мислења: 152
Придружен: 17 Oct 2010, 13:06

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Alexa » 02 Nov 2010, 15:37

На 30

Trena
Редовен член
Редовен член
Мислења: 253
Придружен: 01 Nov 2010, 11:05
Им се допаднал: 4 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Trena » 08 Nov 2010, 15:20

Na 26 god.
Prvoto dete go dobiv na 29 god ,a se nadevam vtoroto ke go dobijam pred da napolanam 33 god. (smile)

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Hera » 03 Dec 2010, 20:28

На 26 (smile)

dona
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 21 Dec 2010, 17:40

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by dona » 23 Dec 2010, 01:46

jAS NA 28

Одговори

Return to “Брак”