На колку години стапивте во брак?

Moderator: Модератори

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by imambebe » 21 Aug 2012, 18:09

kako i poveketo tuka na 24

maloto.japonce
Член
Член
Мислења: 171
Придружен: 23 Nov 2011, 11:19
Му се допанале: 15 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by maloto.japonce » 21 Aug 2012, 18:35

На 23 години месец и пол пред да наполнам 24 (rad)

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Nespretna » 21 Aug 2012, 18:58

20. Најмлада невеста сум била? (re)

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by ani4ka » 22 Aug 2012, 10:42

ke stapam vo brak za 1 mesec od denes... a togas ke me delat 2 nedeli od 25 godini :) (rad) (rad)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by saska075 » 22 Aug 2012, 15:19

На 24 год а мм на 29 год (rad)

milicka9283
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 12 Aug 2012, 19:59
Location: Skopje
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by milicka9283 » 25 Aug 2012, 19:23

NA 19,a ke se porodnam na 20 :)

Ive(Ive)
Нов член
Нов член
Мислења: 29
Придружен: 01 Sep 2012, 01:13
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 3 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Ive(Ive) » 08 Sep 2012, 13:36

Bela wrote:4 месеци пред да наполнам 25 год. dance
Isto(thumbup)

Pcelka
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 18 Sep 2012, 22:56
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Pcelka » 27 Sep 2012, 14:34

I jas na 20g

Fiona
Редовен член
Редовен член
Мислења: 324
Придружен: 13 Jul 2012, 12:56
Location: Скопје
Му се допанале: 35 пати
Им се допаднал: 137 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Fiona » 27 Sep 2012, 15:22

Ive(Ive) wrote:
Bela wrote:4 месеци пред да наполнам 25 год. dance
Isto(thumbup)
истоо,истоо (rolll)

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Nespretna » 28 Sep 2012, 19:16

Па кажете 24 бе луѓе (rolll)

Одговори

Return to “Брак”