На колку години стапивте во брак?

Moderator: Модератори

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by buci12345678 » 21 May 2014, 11:24

на 17 години и јас бев беганка (brows)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Debora » 21 May 2014, 11:28

Буци колку години имаш сега? (w1)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by sweety » 21 May 2014, 11:31

На 22 година. а кога имав 23 правевме свадба, повеќе на мм му се брзаше се плашеше да не му избегам (laugh1)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by buci12345678 » 21 May 2014, 11:58

уште малце 22 години

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Branka » 12 Jan 2015, 00:02

Na 31 :)

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by milena15 » 12 Jan 2015, 10:23

Се верив на 22 ипол, стапив во брак на 23 ипол. Во брак сме 8 месеца (smile)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by happiness » 12 Jan 2015, 10:34

na 27 i se si mislam mozev da si pocekam uste nekoja godinka (laugh1)

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Neda_Jovan » 12 Jan 2015, 10:54

Na 29 i taman mi bea :). Sega sum 34

cicamaca
Нов член
Нов член
Мислења: 56
Придружен: 26 Oct 2014, 13:31
Му се допанале: 11 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by cicamaca » 12 Jan 2015, 14:58

Jas najveke sum cekala izgleda na 32 :ymblushing: .

Ama ne se kaam barem proshetav i sega na red se poubavite nesta. Edno veke cekame vo april (rad)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: На колку години стапивте во брак?

Post by Branka » 12 Jan 2015, 17:22

21 vek sme granicite se pomesteni na sekoe pole taka da i jas ne se kaam sto se omaziv na 31 :)

Одговори

Return to “Брак”