Развод

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Развод

Post by Debora » 30 May 2013, 23:44

Џули пиши како си, те мислиме. Што и да решиш, ја имаш нашата подршка, сите ти посакуваме убав и успешен живот - така како што треба да биде и како што си го посакуваш.
Една силна гушка за тебе. (a2)

Бебуфче
Член
Член
Мислења: 132
Придружен: 17 Jan 2013, 13:46
Му се допанале: 37 пати
Им се допаднал: 59 пати

Re: Развод

Post by Бебуфче » 31 May 2013, 01:26

Леле Џули читам и се чудам на паметот на твојата свекрва ццц !!! Исто и јас сум мажена скоро пред тоа бев нон стоп со свекрва ми кафе маче муабети се од а до ш и кога се земавме сакал да ја викам мамо и кажав дека неможам сакала да работам и кажав неможе сега кога јас и мм ке се договориме тогаш си имаме приватен бизнис и потоа ке ме погледне вака наша па ти јадење нели правиш јас ке и кажам не правам ке одиме со мм на вечера ке испага ме а таа па тоа е срамота ма дај молимете не сме 19 век и се така потоа си ја смирив неа на мој начин па почна овој господинот свекор се качува кај мене воа ке ви стои ваму кога ке правите воа наму тоа нема да го чепкате така ке стои и знаиш шо сум му ја затворила устата со еден збор АКО САКАШ ДА СИ ПРАВИШ ТИ ПРАВИ СИ ДОЛЕ А НЕ ГОРЕ ИЛИ ПА НИЕ СИ ОДИМЕ ОТУКА ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ПА ПРАВИТЕ КАКО ШТО САКАТЕ СО ЖЕНАТИ НЕКА БИДЕ ВАШЕ зошто тие се родени синчето да ги чува и ни две ни три си ја фана вратата и повеке ништо не кажа !!! Потоа па ги слушнав како ме оговараат не сум работела само сум шетала само сум спиела и ништо не им кажав ама кога си дојде мм јас расплакана па кога тој ги подбра кога му даде се под шајка ЕПА СЕГА МЕ ГЛЕДААТ и ме прашуваат што ке јадам кога ке станам во 11ч а може некогаш и 12 да ме најде (rolll) па што ми е гајле не сум се омажила за нив тука за мојот м !!! Исто и ред свадбата сакав невести линк од 1300 евра и реков дај по пола да го земаме зошто стварно е многу кога напна женава не ке шиеш и крај и отидовме да шиеме и кога ме направија за смеата и реков дека јас не го носам тој невести линк. А си лиснато 600 евра таа е како нема па дадовме пари не ти знам шо и и викам не го носам бре жено и крај !!! Мајка ми и татко ми ке ми го купат не не бива така срамота е !!! И мајка ми под рака и со мм за ск отидовме си го земав и си дојдов и и викам ЕЕЕЕЈ ВИДИ ШТО СИ КУПИВ а таа ке се онесвестеше кога го виде па како зошто И И ВИКАМ ТАКА УБАВО ЈАС ТИ КАЖАВ ДЕКА НЕМА ДА ГО НОСАМ ТВОЈОТ НЕ УБАВ НЕВЕСТИЛНИК и за кути женава и си влезе дома !!! Затоа мила без перкање не им се затнуваат устите на нив ке кути и оро ке игра (rolll) ЈАС СИ ГЛЕДАМ МЕНЕ И НА ММ ДА НИ Е УБАВО А НА НЕА И НА МИ !!! инаку сега сме веке супер и се навикна таа на мојот карактер а не јас на нејзиниот !!! Мислам дека треба малку м ти да си го завртиш накај тебе и да му даваш повеке повод дека он ти е се во животот и да му кажиш дека мајкати не ти м на тебе дека он ти е !!! И мислам дека не треба да се разведуваш ако потајно од (ner) вештерката си го сакаш можеби ке ви се потсмев не и на вас среката ако не сега за пола година или година !!! Нејќам многу да ти се мешам сепак си е твое да си одлучиш и баш ми е жал за ситуацијава леле јас да сум и була на неа снаа ух ух ке и дадев и 500 евра (rolll) уживај си и живеј го животот како што ти сакаш а не таа !!! Искрено се (prayer) (prayer) (prayer) за тебе и баш ми е жал ке те мислам пиши ни обавезно душичка си сега знам дека ти е многу тешко офф Џули !!!! (l2)

Dzuli
Член
Член
Мислења: 144
Придружен: 25 Mar 2013, 14:27
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 53 пати

Re: Развод

Post by Dzuli » 31 May 2013, 02:56

Devojki sto bi pravela jas bez vas ve obozavam .......Eve sto se se sluci: Nespiev cela nokj go precekav sabajle mm od rabota i go sednav i mu kazav ne deka se pravam nekoja pufla i deka gi forsiram moite ama e mnogu tesko koga kje zamislis kako koga bea vraboteni i me skoluvaa i naednas tie nemaat za jas da prodolzam ,bev zrtva da go zavrsam skoluvanjeto i napraviv razmena na studenti od 9 meseci vo UK imav nesrekja tamu no fala mu na bog preziveav i pak bev srekjna na zivotot i ostanav na fakultet.......te zapoznav tebe i mi bese ubavo a tuka vo ovaa situacija sto majka ti me gleda kako jas i go repetam redot vo kukjata so niskli udari od vregjanje toa taka ne ode ........jas sakam Razvod ...........stama............i on pocna ti si mi bitna ne ja gledaj nea .......molim ? Jas ziveam so nea pod ist krov i dve godini trpam se za da si dademe sansa na brakot.......da ne gi otvaram temite so prethodnata verenica.........i kreditite .......zamizav i ja krenav glavata i sakam da ti pomognam no da znam deka sakas da stanes covek............i toj znam toa nikoj ne bi go napravil za mene .......i jas mu velam a sto napravi ti za mene koga site ste protiv eden .......pak stama.......i da ne odovlekuvam go obrabotiv kvalitetno so cel den muabet od pocetok do kraj........znaci vetiv deka ovaa e Posledna sansa so si ja davame za da dokazi deka jas sum mu bitna .........i pred nekoj cas ne vikna svekor ni i ne pita sto e rabotata i jas mu kazav otkako si zaminaa moite svekrva mi mi rece da gi prasam moite po kolku kje davale da ne se sramele posto tarifata e taa sto prethodno ja spovnav i on ja pravda i vika pa da zosto nie da se srameme ne ve srameme vas kje vi pomogneme toa ni e muabetot i ona vika jas takvo nesto ne rekov! (ner) iiiiiiiiiiiiii se desi toa sto mm go veti stana i i rece nie site sedevme koga ti taka 3 -pati i rece a ona nisto ne ti rece i ona koj jas ne e tocno ..ovoj muabet od nebo e padnat i stana ona dojde do mene i pocna da mi se dere ne ja ni razbrav sto kaza samo mu rekov na mm de kazi i nema pravo da mi se dere on i rece i ona uporno histerise i jas nemozev i i rekov ne mi se deri i zamislete se trgna i mi vika ti ma ne si kulturna stom go upotrebuvas zborot "deres" i jas i rekov slusaj zeno pak li so tvoite uvredi napadi itn jas sega kje ti kazam -Kje te zamolam da ne mi go povises tonot uste ednas . I stama i si otidov jas u soba i svekor mi se javi kaj moite ne se nervirajte kako se dogovorivme taka nema koj ceni da kazuva......se izraduvav dobar poteg gi smiri moite ..........iiii mm dojde po mene u soba i znae deka nesto ne e kako sto treba samo sto me pogledna me procita kako rengen.......i ja vikna majka mu i ona dojdi i on i vika Izvini i se zatoa sto i se derese i ona vika a ona so mi vika ne mi se deri :) znaci sin i e kulturen koga i on i ona go upotrebuvaat zborot "deres" a? (ner) i ne mi se izvini si zamina ,mm pak ja vikna i pak i rece i pak ne sakase .........ama daj boze da ostane mm da ja gleda realnata stranaa aaaaaaaaai sto e najinteresnoto se smeam cela vecer jas namerno sum go pravela ovoa posto sum bila alergicna na svekrva mi (rolll) pa samo ne mi tekna da kazam deka stvarno sum i milo mi e sto primetija ..............vi Blagodaram na celata podrska , na sekoj vas stav i mislenje bese dobrodojdeno za mene sto se sobra vo edna celina koja doprinese mnogu za da nasiot Brak ne zavrsi so Razvod .......denes e prv den sto se osetiv deka mm me zastiti daj Boze da ne ja premotuvam lentata od ovoj film povekje ve Sakam Site i Mi Znacite Mnogu I ako ne ve poznavam vie ste moite Angeli
Vi Blagodaram

Бебуфче
Член
Член
Мислења: 132
Придружен: 17 Jan 2013, 13:46
Му се допанале: 37 пати
Им се допаднал: 59 пати

Re: Развод

Post by Бебуфче » 31 May 2013, 13:28

Ете така Џули бравооо за тебе ти кажав ли дека треба на нив малку да им се заден муцето пошто ти е се многу увредени кога ке видат како синчето им спие со друга покрај него а не мами (drool) како тој си ја брани женичката а не неа уф колку се нервирам кга се мешаат стари во бракот уф уф !!! Остај те не сами да ствараме ние фамилија и брак и понашање а не таа ке не учи (drool) само да се лафело нешто бре (rp) габе не рекле што си се разлафила како некоја свекрва (rolll) (rolll) (rolll) само лице правење и перкање со спротивно од нивното ете така мила не се секирај кулиркајте си со маж и што поскоро ви пожелувам иселување од кај свекрвати и нај нај убав брак (tongue)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Развод

Post by kit-kat » 31 May 2013, 19:56

Џули те мислев но не стигнав да ти пишам.
Добро е мила што се средивте.Од почеток се покажуваат заби.Ти посакувам се најдобро (a2)

Баш сега си викам каква среќа имам со моите свекор и свекрва (rad)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Развод

Post by Bobe » 31 May 2013, 22:52

Bravo Duliiiiiii (thumbsup) (thumbsup) (thumbsup)
Samo taka pokazi si gi mila malku zabpcinjata neka ti gi vidat,ne pravi nazad so nisto znaev cvrsta si ti i samo taka prodolzi kolku mozes mm nakaj tebe so ubavo so potesko nema veza vazno nakaj tebe,a svekrvata uste ednas pa (comp) (ima edna izreka nekogas klin samo so klin se vadi)
bravo bravo bravo (con) (joy)

Dzuli
Член
Член
Мислења: 144
Придружен: 25 Mar 2013, 14:27
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 53 пати

Re: Развод

Post by Dzuli » 01 Jun 2013, 07:49

Vi Blagodaram devojki sto mi pravela jas bez vas VE SAKAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

Одговори

Return to “Брак”