Те сакам

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Те сакам

Post by Peperutka » 07 Nov 2010, 18:18

Колку често ги кажувате овие зборови?Дали навистина ги мислите или ги кажувате дека морате?

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Те сакам

Post by Peperutka » 07 Nov 2010, 18:36

Peperutka wrote:Колку често ги кажувате овие зборови?Дали навистина ги мислите или ги кажувате дека морате?
Јас ги кажувам многу често!Секоја вечер пред спиење на мм му кажувам дека го сакам и тоа навистина го мислам! (lovet)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Те сакам

Post by Debora » 07 Nov 2010, 21:51

Јас кога го кажувам го мислам, ама не го кажувам така често. Почесто не го преточувам чувството во зборови, туку го искажувам на друг начин, со допир, прегратка и сл.
Треба нешто да променам тука. Убаво е и да се чуе зборот Те сакам.
Ќе се обидам да зборувам почесто. (smile)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Те сакам

Post by Ana.I » 07 Nov 2010, 22:30

pa sto znam,nejverojatno ne premnogu cesto i na mnogu luge,na maz mi znam da mu kazam te sakam,ama ne postojano,na momenti samoto toa si doaga kako cuvstvo,kako potreba

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Те сакам

Post by Lady D » 08 Nov 2010, 00:42

И јас го кажувам многу често ,и секогаш го мислам тоа. Секако освен со зборови, тоа “те сакам“ го покажувам и со дела, и сметам дека делата се поважни од зборовите.....

srcka
Нов член
Нов член
Мислења: 29
Придружен: 27 Oct 2010, 11:50
Им се допаднал: 1 time

Re: Те сакам

Post by srcka » 08 Nov 2010, 10:32

nema den da ne mu recam na mm te sakam i toj mene i navistina go mislam toa sto go kazuvam sekogas.delata se mnogu povazni i so toa uste poveke mu pokazuvam kolku go sakam

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: Те сакам

Post by Hera » 03 Dec 2010, 20:37

Многу често го кажувам и навистина го мислам кога го кажувам. Некогаш ми се случува да си седам и да си работам нешто на комјутер или да си читам и да ми пројде некоја мисла, да станам, да отидам до мажот ми, да го бакнам и да му кажам дека навистина го сакам. (smile)
Сакам сите мои најблиски да го знаат она што го чуствувам за нив. Имам внука од сестра ми, нема уште две години, кога ќе се видиме или ќе им се јавам на телефон веднаш знае да ми каже: Tете, те сакам! (smile)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Те сакам

Post by Petra » 04 Dec 2010, 18:32

Имам забележано дека сега почесто ги кажувам овие зборови. Најмногу на мојата ќерка. (love5) Нејзе и ги кажувам повеќе пати во текот на денот, затоа што неизмерна е мојата љубов за неа. (smile)
Имам другарка која многу ја сакам и нејзе и ги кажувам ови зборови, прекрасна е. (love5)
Приметив дека колку повеќе ги кажувам, толку повеќе има во мене љубов. И уште повеќе ги кажувам. (smile)

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Те сакам

Post by Happy_Mommy » 25 Aug 2011, 04:46

Nekolku pati vo denot. Mislam deka pregratkata e nas simbol ... (love5)

Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Те сакам

Post by Bela » 24 Sep 2011, 20:40

Ne sekoj den, ama mnogu cesto mu kazuvam na mm deka go sakam, a i toj na mene.

Одговори

Return to “Брак”