Те сакам

Moderator: Модератори

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Те сакам

Post by eri » 30 May 2014, 21:50

Многу често особено кога сум кај мама често му пишувам Те сакам ... (brows) (brows) (brows)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Те сакам

Post by sweety » 31 May 2014, 00:47

Sekojdnevno po nekolku pati koga razgovarame po telefon ili poraka zavrsuva so te sakam osven ako sme luti (laugh1) sekogas koga sme sami si kazuvame a vo drustvo dovolno e da go poglednam mu citam vo ocite (love5)

mamigabi
Редовен член
Редовен член
Мислења: 250
Придружен: 19 Jul 2013, 13:49
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Те сакам

Post by mamigabi » 31 May 2014, 11:51

Многу ретко, ретко ги искажувам своите чувства, повеќе правам постапки со кои кажувам дека некого мновгу го сакам, да гушкам,да купам нешто...секако ќе кажам Те сакам но ретко

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Те сакам

Post by Ninushka » 31 May 2014, 12:55

Во последно време-Ич!
Со право!!! Сигурно нема никого да лажам.
АМА затоа се будам и заспивам со Те љубам од мојов пациент и на тоа само слатко му се смеам (pipi)
Си има изливи и тој од типот-Будалче ти го сакам мозочето како ти работи ко болид.
Прекрасен е, не велам не, само едноставно не се осеќам ко да го сакам.
Па зашто би го лажела си викам...

Абе темава во брак била хахахаха

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Те сакам

Post by Filigran » 31 May 2014, 17:15

Ах Нинушке, ако не ме насмееш ти кој ??? (rolll) (rolll) (rolll)
Го користам "те сакам" многу често. Кога мм е тука заспиваме со тоа, кога не е тука(а тоа е често) го употребуваме уште повеќе, и се разбира тогаш ми е уште попотребно да го слушнам и кажам тоа. А сега почесто слушам ВЕ САКАМ и ме радува навистина (love5) (love5) (love5)

Одговори

Return to “Брак”