Те сакам

Moderator: Модератори

maloto.japonce
Член
Член
Мислења: 171
Придружен: 23 Nov 2011, 11:19
Му се допанале: 15 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Те сакам

Post by maloto.japonce » 07 Sep 2012, 21:39

Секоја вечер пред спиење и двајцата си кажувме дека се сакаме и убаво да спиеме (rad) (love5)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Те сакам

Post by Mamino_srce » 07 Sep 2012, 21:44

Исто така, освен ако еден од нас двајца не заспие порано (laugh1) Гледам дека порано почесто си зборевме, кога бевме сами, а сега забораваме, ама не е загрижувачки се уште. (smile) Ете затоа баш сега му реков, не знам да ли ме слушна оти е загледан во фудбал, само промрмори : и јас.... (rolll)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Те сакам

Post by imambebe » 06 Dec 2012, 20:29

Jas na mm mu kazuvam te sakam sekoj den,a on poretko,ama kako sto kazavte negovite dela kazuvaat mnogu poveke

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Те сакам

Post by Herra » 07 Dec 2012, 14:23

Кај нас пак обратна ситуација, јас некако поретко ги кажувам тие два збора ама па го гушкам, закачам мм по цел ден (smile) а тој пак, рака на срце, постојано тоа ми го кажува, и те сакам и волим те минимум по неколку пати во денот (tongue) Треба и јас како Дебора да променам нешто тука, да си кажувам почесто па да не го налутам да престане он да кажува па ќе биде лутење по дома (tongue)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Те сакам

Post by saska075 » 07 Dec 2012, 15:55

Herra wrote:Кај нас пак обратна ситуација, јас некако поретко ги кажувам тие два збора ама па го гушкам, закачам мм по цел ден (smile) а тој пак, рака на срце, постојано тоа ми го кажува, и те сакам и волим те минимум по неколку пати во денот (tongue) Треба и јас како Дебора да променам нешто тука, да си кажувам почесто па да не го налутам да престане он да кажува па ќе биде лутење по дома (tongue)

I jas kako Herra slicna situacija.MM mnogu cesto mi kazuva kolku me saka i so zborovi i so dela , a jas nekako pokruta sum na toa pole. Poretko gi kazuvam tie zborovi, no so dela dosta cesto. (thumbsup)

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Те сакам

Post by happy cumulus » 07 Dec 2012, 18:01

Relativno cesto. Ete taka koga pocuvstvuvam potreba (smile).

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Те сакам

Post by Happy_Mommy » 07 Dec 2012, 19:16

Уште си кажуваме често ''Те сакам'', но сум забележала дека во последно време мм повеќе кажува ''Ве сакам'' (love5)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Те сакам

Post by sunshine_2012 » 08 Dec 2012, 06:03

zborot te sakam ovavezno si go kazeme pred spanje a i preku den ke si kazeme deka se sakame, sakme da decata go vidat toa i da go slusnat toj zbor Te Sakam. na niv im go kazuvame postojano sekojdnevno, preku den pred spanje duri i koga ke gi disciplinirame ke im kazame deka gi sakame. :)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Те сакам

Post by Happy^_^ » 03 Feb 2014, 12:04

Секој ден (rolll) ако не и два пати во денот (rolll) Ако не ми каже или јас не му кажам на него следи прашањето: М с? (Ме сакаш) или кмс, колку ме сакаш (rolll) (rolll) (rolll) (rolll)

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Те сакам

Post by srculence » 03 Feb 2014, 12:21

Откога останав трудна премногу се сакаме и премногу го користиме тој збор..ама мм рече додека дојде на свет дудата послем нејзе и го препушта тој збор (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1)

Одговори

Return to “Брак”