Разлика во години со брачниот партнер

Moderator: Модератори

Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Разлика во години со брачниот партнер

Post by Debora » 08 Nov 2010, 09:53

Колкава разлика во возраста има помеѓу вас?
Мм е 8 месеци помлад од мене. Отсекогаш на шега викав дека ќе си најдам помлад маж. (tongue)

anja
Член
Член
Мислења: 158
Придружен: 17 Feb 2010, 20:48
Им се допаднал: 7 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by anja » 08 Nov 2010, 10:00

Само 19 дена е постар од мене (smile)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Peperutka » 08 Nov 2010, 10:05

Јас и мм сме на иста возраст само што јас сум 7 месеци постара од него.Сметам дека разликата во години не игра голема улога во бракот,ако со личноста си воспоставил искрен однос,доверба и љубов,ќе ти биде убаво.Џабе ако сте разлика 2години(онаа идеална разлика) ако немате заеднички јазик,ќе ви биде пекол (banging)

prvenka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 580
Придружен: 19 Mar 2010, 09:05
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by prvenka » 08 Nov 2010, 10:15

Kaj mene e mm 2 godini pomal,ali sekogas sum sakala pomal maz...taka ke moram stalno da bidam vo TOP forma (laugh1)

srcka
Нов член
Нов член
Мислења: 29
Придружен: 27 Oct 2010, 11:50
Им се допаднал: 1 time

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by srcka » 08 Nov 2010, 10:27

mojot soprug e 7 godini postar od mene i odlicno se slozuvame.Mislam deka razlika vo godinite ne e mnogu vazna ako mislenjata se sovpagaat

Trena
Редовен член
Редовен член
Мислења: 253
Придружен: 01 Nov 2010, 11:05
Им се допаднал: 4 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Trena » 08 Nov 2010, 15:26

Mm e postar 3 godini od mene.Super ni e razlikava.
Smetam deka godinite imaat vrska so slozuvanjeto na bracnite partneri.

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Lady D » 08 Nov 2010, 15:52

Јас и мм сме 7 години разлика. Не ни смета разликата напротив супер ни е. Одлично се сложуваме, разбираме, како едно сме (love5)

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Sashka » 08 Nov 2010, 15:56

И јас си имам 1 година помал маж (rolll)

Alexa
Член
Член
Мислења: 152
Придружен: 17 Oct 2010, 13:06

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Alexa » 08 Nov 2010, 19:10

Постар е од мене 3 години.

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Kjara » 10 Nov 2010, 16:38

Lady D wrote:Јас и мм сме 7 години разлика. Не ни смета разликата напротив супер ни е. Одлично се сложуваме, разбираме, како едно сме (love5)
Исто и ние (smile)

Одговори

Return to “Брак”