Разлика во години со брачниот партнер

Moderator: Модератори

dacysh
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 13 Jun 2013, 00:14
Им се допаднал: 5 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by dacysh » 15 Jun 2013, 01:57

Јас и мм сме 14 години разлика и воопшто не ни смета, супер се сложуваме се сакамеи се добро ни оди, инаку јас отсекогаш сакав постар маж, никогаш не сакав да имам "дете" до мене кое незнае да размислува и не е созреано. Можеби некој ке каже дека разлика од 14 години е многу но мислам дека кога постои љубов годинките и не се во прашање тие не играат никаква улога во бракот , џабе е и да сме иста возраст ако нема разбирање, љубов, слога и мн др работи кои го прават бракот совршено. :*

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by ripcence » 30 Sep 2013, 17:45

Мм е 7 години постар од мене. (smile) Сега се зеза вика, на ова дете ти ќе му одиш на родителска да не си мислат дедо и дошол. (rolll)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Happy^_^ » 30 Sep 2013, 18:39

Мм е постар од мене 1 година и 6 месеци :grin:

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Mimi Bella » 30 Sep 2013, 18:47

Mm od mene e postar 8godini i se super ni odi, se sto ni e potrebno imame, ljubov, sloga razbiranje, daj boze i ponatamu da ostane taka (love5)

merlin
Редовен член
Редовен член
Мислења: 257
Придружен: 19 Apr 2013, 14:49
Му се допанале: 184 пати
Им се допаднал: 98 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by merlin » 30 Sep 2013, 20:12

мм е постсρ 9 год и само ми се пуфκа тој бил постаρ тρебало да слушам ама за мн ρаботи позρело ρазмислувам

lide86
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 10 Aug 2013, 16:27
Му се допанале: 14 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by lide86 » 30 Sep 2013, 23:01

мм е постар 8 и пол години од мене и за мене тоа е супер разлика, од секогаш не можев да се замислам со некој на моја возраст, таков карактер сум...

Martinka
Член
Член
Мислења: 114
Придружен: 16 Apr 2013, 11:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 57 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Martinka » 02 Oct 2013, 20:21

мм е постар од мене 7 години и одлично си се сложуваме (smile)

eri
Член
Член
Мислења: 212
Придружен: 04 Dec 2013, 11:11
Му се допанале: 49 пати
Им се допаднал: 60 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by eri » 17 May 2014, 10:39

Mm e 2 godini pogolem od mene .. (brows) (brows)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by SMESKO » 17 May 2014, 14:05

Мм е 4 години постар од мене (pipi)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by aneance » 25 Nov 2014, 19:17

Mm e 9 godini postar od mene na pocetok mi bese cudno deka e postar od mene ama za kratko vreme se naviknav i super mi e do sega nemalo golema kavga a sitni cat pat ednas mesecno za sitnici ili eden od nas e nervozen pa da si olesni
I sega ne ja primetuvam razlikata vo godinite
Majka mi i tatko mi bile 8 god razlika i mn ubav brak imale se nadevam deka i jas ke imam takov brak
Sega za sega ni fali samo edno (b4) i da bideme kompletni

Одговори

Return to “Брак”