Разлика во години со брачниот партнер

Moderator: Модератори

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by WhiteRose » 27 Jan 2015, 23:44

Jas i mm sme 9 godini razlika i jas se vklucuvam vo timot " 9 godini razlika no mnogu srekni " (rad).Jas imam 27 toj 36. (lovet)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Branka » 28 Jan 2015, 00:19

I jas sum 9 i sum presrekna so nego :) Dobredojde vo klubot WhiteRose ;)

Flower-Angel
Нов член
Нов член
Мислења: 33
Придружен: 18 Mar 2015, 13:04
Location: Denmark
Им се допаднал: 5 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Flower-Angel » 18 Mar 2015, 22:15

Jaс и маж ми сме година и пол разлика.

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by anonimna123 » 18 Mar 2015, 23:52

Jas kako sto pisav 7god i 7 meseci mm e pogolemod mene atatko mi bog da go proste pocinat e 9 god bese postar od majka mi i imaa prekrasen brak

SeaMermaid85
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 30 Apr 2017, 20:54
Location: САД
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by SeaMermaid85 » 02 May 2017, 22:53

Првиот беше 5 години постар од мене, а овој сега што го имам е дури 9 години помлад од мене. Знам дека ќе се најде некој што ќе ме осуди, дали за тоа што имам доста помлад партнер, дали за тоа што овој ми е втор и др. Годините се само бројка.

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Bube » 04 May 2017, 21:32

Quote SeaMermaid85 зошто да те осудиме ? Секој си ја бара среќата . Битно е вие да се слагате разбирате и љубите .

Јас сум точно 6 месеци постара од маж ми (cl)

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Теа22 » 05 May 2017, 11:40

јас сум 21 а маж ми32 поточно 33 сега во мај значи 12 години разлика

Winter-Girl
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 10 May 2017, 18:28
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Winter-Girl » 10 May 2017, 19:41

Јас имам 19, а мојот иден маж има 32. Значи 13 години сме разлика. Знам дека и мене многу ќе ме осудат, ама не ми е гајле. Годините се само број.

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Теа22 » 10 May 2017, 20:02

никој нема да те суди и јас и иддниот маж сме 12 години разлика

Winter-Girl
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 10 May 2017, 18:28
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Разлика во години со брачниот партнер

Post by Winter-Girl » 10 May 2017, 20:19

Теа22 wrote:
10 May 2017, 20:02
никој нема да те суди и јас и иддниот маж сме 12 години разлика
Да ти кажам искрено, сега не живеам во Македонија, а таму каде што живеам, никого не го интересира ни каде е,ни со кого е, ни што прави, ни колку разлика се во години,ни ништо. Секој си гледа за себе. И среќна сум што е така. Ама кога доаѓам во Македонија, стално ми лепат етикети и една моја братучетка која ја ситни 30тата,а уште дечко нема, пред мене рече „Како не им е срам на тие што се мажат под 25 години и на што личи таа 19,а тој 30? Поради нив немажените без сопрузи ќе останат.“ Слично нешто имам прочитано и на Фемина. Ама не ми е гајле ни за тие што се немажени, туку за мојата среќа.

Одговори

Return to “Брак”