Што ве привлече кон него?

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Што ве привлече кон него?

Post by Debora » 08 Nov 2010, 11:18

Што ве привлече кон брачниот другар? Од толку многу луѓе го одбравте токму него. (smile)
Ајде да се потсетиме. (love5)

Мене ме привлече тоа што мм не одеше по толпата, беше филозофски и слободоумно настроен и си имаше свои идеи за животот. Се разбира дека со текот на годините размислувањата се менуваат, ама си беше свој. (lovet) Јас сакав необични нешта, па и он спадна тука. (smile) Ги трпеше и моите филозофирања и не се обидуваше да ме стави во шаблон. Едноставно се чудев како пронајдов таков човек. (lovet)

Друга исклучително важна работа беше што знаеше да прави пире од компири, а јас можам секој ден да јадам компир. (rolll)

Баш ми годи што по толку години се потсетив на овие работи.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Што ве привлече кон него?

Post by Peperutka » 08 Nov 2010, 15:15

Мм да не го фалам е единствен во многу работи и не е како другите мажи.Уште кога бевме дечко и девојка,и моите другарки и неговите другари ни завидуваа на нашата среќа и слога,тоа што бевме прекрасен пар!А него му завидуваа што е маж во вистинска смисла на зборот,вешт,стабилен и вреден и ќе звучам нескромно-што има девојка(а сега и сопруга)за каква што они можат да сонуваат!Значи се ме привлече кон него,од неговиот карактер до неговиот физички изглед и појава,неговата мила ѕвезда.Во се е посебен!

Trena
Редовен член
Редовен член
Мислења: 253
Придружен: 01 Nov 2010, 11:05
Им се допаднал: 4 пати

Re: Што ве привлече кон него?

Post by Trena » 08 Nov 2010, 15:29

Bese miren,tivok,skromen i sramezliv .....CISTA sprotivnost od mene (laugh1)
Mi citase svoja poezija preku telefon,a jas mu podariv na pismeno 101 pricina zosto go sakam.
Vo isto vreme mislime na isti raboti i stalno si ja "krademe" mislata eden na drug .Go sakam mojot soprug (love5)

anja
Член
Член
Мислења: 158
Придружен: 17 Feb 2010, 20:48
Им се допаднал: 7 пати

Re: Што ве привлече кон него?

Post by anja » 08 Nov 2010, 15:35

На почетокот ништо (rolll)
И мојот е некако филозофски настроен, ми се допаѓаше што можевме да дебатираме со саати и воопшто да не биде досадно. Потоа ме привлече јасниот став кон нештата и начинот на размислување. Тој е едниствениот кој успеа да ме скроти (laugh1)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Што ве привлече кон него?

Post by Lady D » 08 Nov 2010, 15:46

Што убава тема :) Мм е различен, посебен, уникатен, паметен !!! Ме привлече неговиот шарм, неговата убавина, насмевката! Неговите размислувања и сфаќања за животот, за љубовта! Го обожавам! (love5)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Што ве привлече кон него?

Post by Ana.I » 08 Nov 2010, 22:38

Prv pat koga slucajno go zapoznav,nisto ne me privlece kaj nego,duri ne zapamtiv ni kako se vika.Imavme zaednicki drugari,pa posle nekolku izleguvanj,nekako karakterno si se pogodivme,pa pocnav da go primetuvam i taka sega sme zaedno (laugh1)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Што ве привлече кон него?

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 09:26

Неговите очи,дефинитивно.А,и тоа то секогаш е многу позитивен и расположен и секогаш знаеше да ме насмее и да направи да ми биде интересно (smile)

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Што ве привлече кон него?

Post by srculence » 03 Feb 2014, 08:52

Неговиот задниκ (laugh1) (rolll),мн ми беше згоден а сега ми е κаκо меце :grin:

mama2
Член
Член
Мислења: 180
Придружен: 17 Dec 2013, 13:39
Location: Битола
Му се допанале: 163 пати
Им се допаднал: 92 пати

Re: Што ве привлече кон него?

Post by mama2 » 03 Feb 2014, 09:06

Насмевката му беше мила, со ѕвезда (love5), беше и се уште е некако мистичен и секогаш истражувам за него, едноставно имаше нешто необјасниво.А за задникот да не зборувам и ден денес му е убав :ymblushing:

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Што ве привлече кон него?

Post by Happy^_^ » 03 Feb 2014, 12:01

Насмевката со очите (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) И ден денес паѓам на тоа, кога се смее и очите му се насмеани (rolll) (rolll) и знам често пати да му речам ај насмеј се со очите (rolll) (rolll) (rolll) (rolll)

Одговори

Return to “Брак”