Што ве привлече кон него?

Moderator: Модератори

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Што ве привлече кон него?

Post by ripcence » 03 Feb 2014, 14:36

(smile) Убаво е човек да се присети.
Најглавно што ме привлече кај мм (освен физичкиот изглед) е тоа што е многу смирен карактер, до тогаш имав дечковци на моја возраст (18-19г.) а тој баш ме приземји а воено и ме однесе на облаците (често знам да му речам-стар искусен волк, знел како да среди младо јагне (rolll) (rolll) ) Поиноаков од сите други и нежен, а јас како риба паднав на емоции (tongue) и устата :ymblushing: и тој се смее како може да го гледам цело време во уста (lovet)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Што ве привлече кон него?

Post by sweety » 09 Feb 2014, 01:20

Убава тема, уште првиот ден кога се запознавме сфативме дека сме еден за друг, сакавме исти работи се надополнувавме имамвме исти размислувања како да се знаеме цел живот како некоја магија да имаше меѓу нас веднаш ме освои ,тој знаел дека сум јас таа вистинската уште од првиот момент кога се запознавме, еднставно - љубов (love5) (love5)

Одговори

Return to “Брак”