Љубомора

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Љубомора

Post by Peperutka » 15 Nov 2010, 17:57

Колку ја чувствувате?Дали ви пречи кога сопругот е љубоморен?Дали ви се допаѓа она-и љубомората е љубов?

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Љубомора

Post by Lady D » 15 Nov 2010, 18:28

Умерено сме љубоморни и јас и мм, така во границите на нормалата. Сметам дека треба да има одредена доза на љубомора, тоа е доказ дека постои љубов :)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Љубомора

Post by Ana.I » 15 Nov 2010, 18:58

ne sum mnogu ljubomorna,ni jas ni soprugot,ama normalno na momenti znae da se pojavi i ljubomora.Kako i da e ne sakam premnogu ljubomorni luge,normalno e sekoj ziv covek so cuvstva da pocuvstvuva ljubomora,no da znaeme da ja kontrolirame,za da ne prerasne vo opsednatost

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Љубомора

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 09:18

Мм е многу малку љубоморен и никогаш не покажува,за разлика од мене.Јас дур бевме во врска бев премногу љубоморна и многу претерував,што ми е сега криво за тоа што сум била таква,ама сега и јас не се замарам со глупости и не сум многу,среќа се средив за таа работа.Инаку знам дека многу пречи љубомората и во врска и во брак,расипува многу работи.

ilovehim
Нов член
Нов член
Мислења: 18
Придружен: 11 Nov 2012, 19:16
Им се допаднал: 2 пати

Re: Љубомора

Post by ilovehim » 02 Dec 2012, 21:37

љубомора не чуствувам, само еднаш имам почуствувано и тоа за доста добра причина... партнерот порано беше многу љубоморен, сега како смирен ми стои... ќе видиме што и како ќе е понатаму (smile) инаку тоа според мене е болест, ме нервира тоа да гледам некој љубоморен, за се постои решение, нема потреба од истата за одредени работи :grin:

SIMONA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 273
Придружен: 27 Nov 2012, 19:01
Му се допанале: 73 пати
Им се допаднал: 81 пати

Re: Љубомора

Post by SIMONA » 22 Dec 2012, 20:38

Jas mislam deka sekoj e ljubomoren deka na nikoj ne mu e seedno...ama kolku moze covek da ja kontrolira i da se nosi so taa ljubomora?Kaj nas ne se slucilo nekoj napad na ljubomora se resavame niz razgovor...
Se e vo granica na normala,nalosoto sto moze da se sluci e da premine vo bolest i navika a toa e loso MNOGU!

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Љубомора

Post by Nadja » 05 Mar 2013, 02:03

Jas ne sum ljubomorna. Ne e ni maz mi. Dodeka bevme vo vrska bev ljubomorna, ama imav pricini za toa.

Одговори

Return to “Брак”