Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by Peperutka » 16 Nov 2010, 12:10

(love5) (love5) (love5)
Верувам доста возбудливо и збунето.Зар помисливте дека ќе ви стане сопруг?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by Debora » 16 Nov 2010, 12:20

Леле ама интересна тема (love5) , мнооооогу одамна беше.
Секако не помислив дека ќе ми стане сопруг. Испаднавме како пријатели, имавме многу заеднички интереси и теми за разговор. Беше Ноември и многу студено, шетавме, разговаравме за се и сешто и после ме испрати до студентски дом. Му стоплив млеко и си замина. (laugh1)
После тоа почнавме редовно да се гледаме и по неколку недели ми стана дечко. Нашата врска така си течеше, постепено... (love5)
Инаку до ден денес си ја одбележуваме годишнината од нашето запознавање. (smile)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Првиот состанок со дечкото(сега сопругот)

Post by Ana.I » 16 Nov 2010, 12:22

kakvo pomisluvanje deka ke mi bide maz,mlada bev togas da razmisluvam za takvi raboti (rolll),19 god.ne mi teknuvase za mazenje ,i ne se sekavam bas tocno sto se slucuvase,znam deka otidovme na kafe vo eden kafic i tamo ne cekase del od drustvoto na soprugot koe ne go poznavav,pa site pocnaa sesto da me rasprasuvaat,kako da sum na isprasuvanje vo policija,na toa ubavo se sekavam,no i pokraj toa ubavo si pominav (jmp)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by Lady D » 16 Nov 2010, 15:45

Леле колку убава тема ! Ние се запознавме преку интернет,иако од ист град сепак не се знаевме во живо претходно. Прв пат се сретнавме во едно кафуле. Моментот и денот нема да го заборавам до крајот на мојот живот. Јас не го видов кога влезе, а тој се направи како да не ме гледа за одејќи накај вратата да се удрам во него (love5) Кога се свртев има што да видам (laugh1) Многу бев возбудена, зборувавме цела вечер до рано наутро, се шетавме, бев пресреќна. Секако тогаш таа вечер не ми стана дечко, се слушавме по телефон нормално и се’ се одвиваче постепено и полоека. Ама верувајте ми, после првата долга вечер помината во разговор се$ си велев, е овој ќе ми биде сопруг, и на мајка ми и кажав (laugh1) и се оствари :) (bo)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by Peperutka » 17 Nov 2010, 09:27

Толку ни беше убав првиот состанок (sr) (love5) (sr) Се почна некако збунето,возбудено,срамежливо ама сето тоа преопратено со мнооооогу љубов и симпатии!Не ни помислував дека ќе ми биде сопруг ама како се одвиваше нашата врска,некако се ме влечеше кон тоа а и него,дека ние ќе имаме убава и заедничка иднина (kup)

mosa
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 03 Feb 2011, 22:53
Им се допаднал: 1 time

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by mosa » 16 Feb 2011, 16:27

Lele toa e najprekrasnoto nesto vo mojot zivot.Ne ni pomisluvav deka ke mi stane soprug.Bevme izlezeni jas i on vo edno kafule.I koga izlegovme od tamu vo eden izlog iumase nevestinski fustani.na sala go prasav koj mu se sviga.i ni se svigase na dvajcata istiot.A toj mi pokaza i mi rece as koga ke ti treba ke ti kupam fustan. (love5) (lovet)

lili
Нов член
Нов член
Мислења: 17
Придружен: 07 Apr 2011, 08:56

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by lili » 24 Apr 2011, 18:30

Toa mi e najubaviot den vo zivotot.Ke vi odzemam malku povise vreme ama ke vi razkasam vo detali.se znaevme ama nikogas nemav izlezeno na samo.bevme drugari ama ne mnogu bliski.Jas rabotav vo Skopje toa vreme,bese nedela 5 mart vremeto bese super za prosetka a jas imav sostanok na rabota.Slucajno se sretnavme na avtobus si razgovaravme po pat,trebase da slezam vo Karpos 2,pred da stigem na stanice me pokani na kafe,no posle sostanokot.od rabota izlegov vo dva toj me cekase kaj pedagoski.sve do centar otidovme peski.se napivmo kafe posle aj vo amanti na palacinki.po posle na kale i do 6 si praevmo muabet.ot tuka pocnav da mislam poinaku za nego,samo zatoa sto do togas nemav napraeno muabet 5 casa so nekoj a da ne me nervira ili da ne se duva malku kako sto im je navika na maskite.i od togas znaev deka so nego mozam da go pominam i zivotot so nego.Eve skoro 5 godini sum so nego. (a2)

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by Happy_Mommy » 24 Aug 2011, 22:06

Se slusavme i pievme kafe redovno no ne sami, bevme drugari. Prviot sostanok na samo ni bese na Ilinden na planina i vozejki se se izgubivme (vecerno vreme). Nemavme mreza na telefonite, benzin popoleka snemuvase. Isto kako na film, sega koga se setam se smeam (laugh1) bas ubavi spomeni se toa ... (love5)

Milly
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 10 Feb 2011, 20:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 15 пати

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by Milly » 07 Sep 2011, 12:58

Ние се запознавме на свадба, кај моја братучетка и негов братучед. Долго време имавме контакт на другарска база, мм се занимаваше со организирање журки по кафулиња па често ме викаше да одам со другарките (laugh1)
После некои си 2-3 години мојот ненормален телефон му испрати порака по грешка, и од таму почна се...се видовме на кафе на 25ти јануари, се започна спонтано, на зезање, без никакви планови за иднината...едвај 16 дали ги имав тогаш :) постепено премногу се зближивме, се случија многу работи кои уште повеќе не поврзаа, и после 2ипол години врска стапивме во брак (lovet) (lovet)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 09:40

Ние се запознавме во парк,и се гледавме често,излегувавме,ама првиот состанок ни беше во парк со друштво. (rolll) Шетавме,седевме по тревите и на крај си шетнавме до центар.На испраќање си се бакнавме си се изнагушкавме и така почна нашата љубовна приказна (smile) Од тогаш бевме нераделни,телефони,смс пораки,се гледавме многу често (smile)

Одговори

Return to “Брак”