Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Moderator: Модератори

Tinkerbell
Нов член
Нов член
Мислења: 53
Придружен: 09 Nov 2011, 10:38
Location: Opatija, Rijeka, Hrvatska
Им се допаднал: 1 time

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by Tinkerbell » 19 Dec 2011, 10:07

Na avtobuska stanica vo Rijeka :))) Stalno sum se ezela na onie momenti od filmovite koga zdogleduvaat dvajca posle dolgo vreme i se ljhubat nekoj saat dva :P se salam ne bese tolku ama bese okolu 5 min nemozevme da se odlepime :))) nikogas nema da go zaboravam toj den (lovet)

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by ani4ka » 08 Sep 2012, 12:58

ne zapozna edna moja prijatelka...prvo preku internet a posle i vo zivo :D me pokani da izlezeme na kafe i se zaboravivme od zbboruvanje ne primetivme kolku samo casa pominale...i taka zapocnavme ajde pak na kafe ajde pak i posle mi stana decko...i posle 5 godini i soprug :D togas na kraj pamet ne mi doagase deka ke mi bide soprug..pa imav samo 19 godini :D

MirjanaT
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 30 Jun 2012, 13:02
Им се допаднал: 3 пати

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by MirjanaT » 08 Sep 2012, 13:23

Mmmm najsrekniot den vo zivotot.Nie se zapoznavme na facebook pisuvavme mnogu kratko vreme, no sekoj razgovor bese povozbudliv ( srceto mi cukase tolku silno koga ke vidov deka e vkljucen) i taka se dogovorivme da izlezeme, se cekavme da odime na kafe i koga ke pozdravivme se sopnav od negovata noga (rad) Bevme na kafe se prosetavme, se baknavme, vednas besme na gosti kaj negoviodt drugar sega sme im kumovi (rad) i taka se nabrzina ama bese mnogu ubavo ne bev svesna deka nesto takvo mi se slucuva mene :) ednostavno se sluci golem presvrt vo nasite zivoti i taka i sega sme vo brak i si imame kerkicka 4 meseci i super ni e bas sme srekni. (joy) (joy) (joy) (joy) (joy)

Ive(Ive)
Нов член
Нов член
Мислења: 29
Придружен: 01 Sep 2012, 01:13
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 3 пати

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by Ive(Ive) » 08 Sep 2012, 13:49

Nie se zapoznavme na kosarka (rolll) Ljubov na prv pogled bese toa (lovet) Prviot sostanok ni bese vo park i znaev deka ke mi bide maz iako togas imav 17 godini (love5)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by Peperutka » 14 Sep 2012, 11:34

Сакам да го допишам уште ова.
Уште кога првпат се запознавме,се појави некоја необјаснива хемија меѓу нас,секако позитивна.Знам кога требаше да отидам на првиот состанок со него,така дотерана,гледав надвор низ прозорецот од мојата соба,ја слушав Vise od lazi сега не ми текнува пеачот како се викаше...и знаев дека животот веќе нема да ми биде ист после тој состанок,знаев дека покрај него ќе процветам и така испадна.
И за состанокот,ме зема со кола од дома,излеговме во ГТЦ,седнавме на кафе муабет во кафич,муабети,како да се знаеме 100 години,после отидовме да јадеме и по некое време бидна (love5) ,бев многу среќна (joy) а исто и тој.Нашата врска уште од почеток одеше кон брак,зошто беше убава,цврста и многу стабилна,бевме заедно на одмор,Нова година славевме заедно,излети...и двајцата знаевме што сакаме...
А песната,секојпат кога ќе ја слушнам,ми иде топло на срцево... (love5)

ilovehim
Нов член
Нов член
Мислења: 18
Придружен: 11 Nov 2012, 19:16
Им се допаднал: 2 пати

Re: Првиот состанок со дечкото (сега сопругот)

Post by ilovehim » 02 Dec 2012, 21:32

уфф интересна тема (smile)

се договоривме по фб конечно да се запознаеме и да одиме на кафе, и ајде ќе одиме (rolll) јас така опуштена, се ми е пуно рамно, одам на местото каде се договоривме, го гледам тој седнат на клупата и ме чека јас му велам епа ај здраво (confus) седнавме на кафе, кога ме фати мене еден пусти страм, за прв пат во мојот живот, станав цела црвена во образи, тој ми зборува, и на него страм, леле од кај се најдовме такви и двајцата (ner) тој испи 3 стока, за да се опушти... си отидовме касно, доста време седевме на кафе, разговаравме, и на крајот ме испрати до дома и ме праша дали може да ме гушне, јас реков да... лелееее тој момент :ymblushing: после тоа отидовме на кафе уште неколку пати и се фативме

Одговори

Return to “Брак”