Што ве нервира кај сопругот?

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Што ве нервира кај сопругот?

Post by Peperutka » 04 Dec 2010, 13:13

Што ве нервира кај сопругот?
Last edited by Debora on 31 Jan 2011, 15:15, edited 2 times in total.
Reason: Ја поделив темава

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Debora » 17 Dec 2010, 01:58

Сака да ги заташкува проблемите, наместо да се соочи со нив. Смета дека ако ги игнорира и ги стави под тепих се решени, ова мноооооооогу ме нервира. (hair) (hair) (hair)

mosa
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 03 Feb 2011, 22:53
Им се допаднал: 1 time

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by mosa » 22 Feb 2011, 16:42

Sto e mnogu nervozna licnost,sekogas lesno plamnuva. (hair) Sekogas mu velam da izbroi do deset i sekogas rabotite gi raboti so inaet. (sad1) (scared) Za razlika od nego sum po smirena i mozam da toleriram poveke ,no sepak se do odredena granica.

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Happy_Mommy » 24 Aug 2011, 22:10

Premnogu e izbuvliv i od malku se iznervira (fr) Na pocetokot i jas se karav, a sega si premolcuvam pa potoa mi se izvinuva. Najvazno od se e deka go priznava toa pa taka i jas prifativ deka ednostavno toa mu e karakterot.

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 09:42

Само една работа која и не треба толку да ме нервира.Тоа што и за поголеми проблеми секогаш ми вика полека,ќе помине,ќе се реши не се нервирај.Ама јас сум толку нестрплива што некогаш има некои работи кои неможат да се чекаат .

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Nadja » 26 Oct 2012, 14:27

Кај сопругот ме нервираат неговата неодговорност и мрзата.

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by saska075 » 26 Oct 2012, 14:34

Debora wrote:Сака да ги заташкува проблемите, наместо да се соочи со нив. Смета дека ако ги игнорира и ги стави под тепих се решени, ова мноооооооогу ме нервира. (hair) (hair) (hair)

Me too!! Ova kao jas da sum go napisala (tongue)

konstantina 6
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 26 Mar 2012, 10:30
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 23 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by konstantina 6 » 26 Oct 2012, 15:02

Kaj mm momentalno SE` me nervira...kraj na muabet!!!

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Nespretna » 26 Oct 2012, 17:28

konstantina 6 wrote:Kaj mm momentalno SE` me nervira...kraj na muabet!!!
(agr)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by carina » 27 Oct 2012, 22:35

Nespretna wrote:
konstantina 6 wrote:Kaj mm momentalno SE` me nervira...kraj na muabet!!!
(agr)
hahaha,dobri ste.i jas sum imala takvi momenti,a vo posledno vreme me nervira toa sto sam si se fali za sse.. na primer,ednas ke pravosmuka vo 5 meseci i na site im se fali kako mi pomaga,mi pravosmukuva.lugevo si mislat deka nemam usisano nikogas.ili ,,jas im pravam dorucek vo sabota i nedela,kakov maz sum jas,, ,a da vlezes vo kujna posle toa ima da izbegas.

Одговори

Return to “Брак”