Што ве нервира кај сопругот?

Moderator: Модератори

cucamaca
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 24 Aug 2012, 17:18
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 9 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by cucamaca » 28 Oct 2012, 07:53

carina wrote: hahaha,dobri ste.i jas sum imala takvi momenti,a vo posledno vreme me nervira toa sto sam si se fali za sse.. na primer,ednas ke pravosmuka vo 5 meseci i na site im se fali kako mi pomaga,mi pravosmukuva.lugevo si mislat deka nemam usisano nikogas.ili ,,jas im pravam dorucek vo sabota i nedela,kakov maz sum jas,, ,a da vlezes vo kujna posle toa ima da izbegas.
:) Искористи го моментот, пофали го и ти пред другите... ама пробај да го поттикнеш почесто да го прави тоа :) и ич да не ти е гајле што мислат другите ;-) Мојов смука само кога ќе му ја тутнам правосмукалката во раце, ама го фалам дека „учествува“ а не дека ми „помага“ во домашните обврски (thumbup) Особено што во денешно време стварно нема смисла се` да биде женска обврска по дома...
А за нервирање... па... ќе пишам пак на темава кога ќе ме изнервира (laugh1) сега не ми текнува (laugh1)

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by davidkjara » 28 Oct 2012, 13:08

Otkako sum bremena se ne samo maz mi site totalno samo tatko mi ne :ymblushing: prethodno luge jas bev mnogu posmirena ufff se plasam bebus da ne e nervozen kako mene (sad1)

kukli4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 415
Придружен: 19 Apr 2011, 16:35
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by kukli4ka » 28 Oct 2012, 18:25

apsolutno nisto toj da ne e neznam sto ke pravam,srce mi e :)i sve mi pomaga i vo sve me podrzuva ,ne saka karanje i znae da pocuti i koga treba i koga ne treba samo da ne se karame :)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Vesela » 24 Apr 2013, 15:25

Ме нервира што потпаѓа под туѓи влијанија и што мрзелив. Јас 100 пати да му кажам за некоја работа чини или нечини, не ме слуша, а некој друг да му каже ( колеги, сестра му или некој поблизок роднина), одма менува мислење демек така било. (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) .
Инаку морам да се пожалам за вчера колку ме изнервира. Вчера му беше роденден и после работа тиде со другари(нормално без мене) на по една пијачка, која не остана на една туку заврши со многу испиени пијачки. И кога се врати дома одма заспа и јас и синко сами си го прославивме роденденот на мм (rp) (rp) (rp) (rp) (rp) .

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Happy^_^ » 30 Apr 2013, 20:29

Сега за сега ништо вајда дека сеуште ми е вереник и не сме секој ден заедно. Како и да е го обожавм :) Ќе пишам здравје по една година дали ќе се промени нешто :)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Bobe » 21 May 2013, 00:05

Vo oglas da go barav mm nemase da go najdam.....zlaten e...mnogu si go sakam,ama bre brate koga se nerviram nesto za nekoj problem on e od tipot'poleka,se ke si dojde na svoe mesto,ne se nerviraj ke vidis'....i taka ke bide ama ne vo daden koga treba moment tuku ke se prolongira e toa me ubiva....i sledno nesto e sto imame problem so svekor mi, na primer mnogu mu pravi nazad,on znae da go ponizi navredi i sto ne,a ovoj mojov pravi nazad ne radi pocit ili nesto slicno,tuku ednostavno tipcevo vika aj so ke se karam a znae deka e totalka u pravo...moze ova e za vo druga tema ako e slobodno prefrlete mi go postot ako ne ke si pisam i tamu (laugh1) (laugh1) (laugh1)

mimi
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 16 May 2013, 19:57
Му се допанале: 8 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by mimi » 21 May 2013, 08:24

Ne smeam da kazam los zbor za nikoj od negova strana. Kakov porok i da imaat kolku i nefer da se odnesuvaat kon mene tie se najdobri za nego. Ne ziveeme so svekor i svekrva no toj e sekoj den tamu na poseta im raboti kako rob, bukvalno sekoj den. Koga ke dojde kaj mene, ocekuva jadenje i topol precek. No toa se smeni, sega sum bremena 11 nedela i voopsto ne mu obrnuvam vnimanie na negovite zelbi i potrebi . Sekogas go stavav na prvo mesto a sega se cuvstvuva zapostaven i se pomalku e doma.Dojde vreme i jas da se svestam malku.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Vesela » 21 May 2013, 08:45

Денес се ме нервира кај ММ. (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) , а најмногу неговата мрзаи незинтересираност. (rp) (rp) (rp) (rp) (rp)

Emilija85
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 20 Nov 2012, 16:33
Му се допанале: 63 пати
Им се допаднал: 73 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Emilija85 » 21 May 2013, 09:07

Така во глобала, не би требало ништо да ме нервира бидејќи, ептен ме чува (smile) и внимава да не ме нервира. Ми помага во се, ме поддржува во се... Ама ме нервира многу што е неамбициозен, понекогаш незаинтересиран, не сака да се бори за ништо во животот. За секој чекор што треба да се направи, мора да е моја иницијатива и тоа со зборење со буцкање (rp) па едвај едвај може да преземе нешто а може и да не. Тоа не ме нервира толку колку што ме разочарува.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Vesela » 21 May 2013, 09:51

девојки од одговориве гледам дека горе - доле сите мажи се исти и дека исти или слични работи не нервираат.
Дојдов до заклучок дека дефинитивно ние жените сме по иницијативни, по борбени и одлучни. Да не речам ние сме посилниот пол и столбот во куката.
Така е!!!
(laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1)

Одговори

Return to “Брак”