Што ве нервира кај сопругот?

Moderator: Модератори

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by davidkjara » 21 May 2013, 10:54

Emilija85 kako ja da sum go opisala mojot (rad) (rad) (a2)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Со топло кафе во златна есен

Post by Ninushka » 09 Oct 2013, 10:35

malenaD излегов од работа и отидов му рипнав у кревет (rolll) пошто беше темница у соба не моеше да процени целиот таков поспан и ме фаќа за лице мисли сонува хахахха (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) толку му треба него. Но мене многу повеке. Искрено ми треба еден ОГРОМЕН совет од вас поискусните-Како се справувате со детското понашање на партнерите? Мене од такт ме вади тоа (shaking)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Со топло кафе во златна есен

Post by Vesela » 09 Oct 2013, 11:13

За жал Нина мажите никогаш не созреваат. Секогаш ќе останат деца. Затоа не џабе рекле: Кај маже единствено што можеш да смениш се пелени (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Со топло кафе во златна есен

Post by ripcence » 09 Oct 2013, 11:16

Ќе те надополнам Весела, решението е-разбуди го детето во себе и прифати ја неговата игра, ќе ти биде забавно. (a2) Инаку тие никогаш не престануваат да бидат деца. (tongue)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Со топло кафе во златна есен

Post by Ninushka » 09 Oct 2013, 11:21

И како? Не сваќам. Уствари јас треба да го прифатам тој факт дека тој никад нема да порасне и секогаш ке бидам јас МАЖОТ на некој начин (sad1)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Со топло кафе во златна есен

Post by ripcence » 09 Oct 2013, 11:24


Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Со топло кафе во златна есен

Post by Ninushka » 09 Oct 2013, 11:25

Така е, ама тоа не е тоа што ме усреќува. Сакам прав маж до мене-очигледно сајнс фикшн е тоа (sad1)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Со топло кафе во златна есен

Post by Vesela » 09 Oct 2013, 11:36

Епа Нина, c'est la vie , тоа ти е животот. Има еден виц што е брак:
Посвјување на полнолетен маж, за кој мајка му неможе веќе да се грижи (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) .
Такви се мажите, со нив тешко , без нив потешко (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Со топло кафе во златна есен

Post by Ninushka » 09 Oct 2013, 11:50

Хм, викаш потешко е без нив? На 25 год уште верувам во некоја замислена љубов, и никако да го прифатам фактот кој што е толку очигледен, дека разбирање има љубов нема. Бар не таква ко што сакам јас.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Vesela » 09 Oct 2013, 12:19

Нина, не знам каква љубов замислуваш, ама јас од љубовта што ја замислував на 25 год, до љубовта што ја имам на 40 год, е скроз различна. Веројатно годините си го прават своето

Одговори

Return to “Брак”