Што ве нервира кај сопругот?

Moderator: Модератори

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Ninushka » 09 Oct 2013, 12:55

Vesela јас и тој сакаме исти работи, затоа и сме заедно. НО тој само кажува дека тоа го сака, а го прави скроз спротивното. Сеуште е зелен. Позелен и од зелен некад мислам. Фала на советите ама вицон за бракот е ДЕФИНИТИВНО најдобра дефиниција. Не е да речеш да барам бајка, туку барам нормални работи. А тој се понаша ко адолесцент. Јас сум секогаш полна со разбирање за неговите ставови и секогаш го подржувам, а тој никогаш за ништо не е зад мене и кога ми е тешко уште толку ме дотепува..
(kup) Фала девојки.

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Happy^_^ » 09 Oct 2013, 13:06

А ако ви кажам дека кај нас е обратно??? Јас сум детете во случајот а разлика сме одвај година и пол. Тој е многу посериозен а јас сакам секогаш да си останам дете.. И да ви кажам по тел му кажувам за темата и ми вика: А да најдеш што го нервира сопругот кај вас (ner) (ner) (ner) (rolll) (rolll) (rolll) (rolll)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Ninushka » 09 Oct 2013, 13:12

Happy прочитав дека вие не се карате уопште и баш ви задивувам (rolll) Кажи му на твојот сопруг дека одма ке му набројам што го нервира мојот љубен кај мене-тврдоглавоста (кога не успева да ме излаже) инаетот (кога знае дека сум во право) и тоа што сум стабилна.
Првото го нервира зашто знае дека ако не сега-утре ке дознаам и терам се дур не испадне вистината на виделина (а тој ме излажал нешто), инаетот зашто стојам на своето, а стабилноста зашто тој ја нема, а јас ја имам. Самиот вели на место сум, самиот вели голем залак сум и пак се мота околу мене а ја си го сакам иако ми е тежок идиот на моменти (rolll) Само се учам едно да научам-да не ставам при срце. Тоа ми е најголем проблем. Да можам повеке да простувам..

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Happy^_^ » 09 Oct 2013, 13:45

(rolll) (rolll) (rolll) (rolll) барем знаеш што го нервира кај тебе (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) (rolll)
Него знаеш што го нервира кај мене?! Што кога ќе легнеме да спиеме јас го скокоткам (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) Не си земај се при срце мила, отворено кажи му што ти смета кај него, некогаш попушти му ти, некогаш тој тебе (smile)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Што ве нервира кај сопругот?

Post by Ninushka » 09 Oct 2013, 13:48

Мило ние се оправаме некако али ја сум дегенот у врскава. Кога знам какво дете е-или прифати го или батали го. А јас сум заглаена у среидна меѓу тие две (w1) и коси си корнам коа ке напрај нешо (rolll) (rolll) (rolll) ооо, маж ти нека е срекен што така поминува, мојов се шеташе со парче кромид у боксерки во неделата (rolll) (rolll) (rolll)

Одговори

Return to “Брак”