Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by Debora » 17 Dec 2010, 01:46

Сигурно дека има многу особини кои ви се допаѓаат кај вашиот сопруг, но кои кои се тие кои би ги издвоиле? ;-)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by Peperutka » 18 Jan 2011, 11:38

Вреден,паметен и интелегентен,пргав,снаодлив,комуникативен,брзо воспоставува контакт со луѓето,позиитивен,педантен,за се наоѓа решение... има и други ама јас овие би ги издвоила (lovet)

sanja
Нов член
Нов член
Мислења: 62
Придружен: 13 Nov 2009, 14:57

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by sanja » 18 Jan 2011, 12:35

Искрен, нежен, педантен, трпелив, комуникативен, харизматичен и секогаш расположен да ме насмее.
(love5) (love5)

srcka
Нов член
Нов член
Мислења: 29
Придружен: 27 Oct 2010, 11:50
Им се допаднал: 1 time

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by srcka » 18 Jan 2011, 13:24

mene mi se dopaga toa sto e iskren ,realen, znae sto saka vo zivotot i tesko deka ke go ubedis vo nesto sto toj ne saka ,intelegenten i najvazno sto mnogu mi se dopaga sto e stalozen ,ne mozi lesno nekoj da go iznervira

mosa
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 03 Feb 2011, 22:53
Им се допаднал: 1 time

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by mosa » 22 Feb 2011, 16:45

Kaj mm mnogu mi se dopaga toa sto e mnofu komnikativen,sekogas se snaoga vo odredena situacija,iskren e i mnogu vreden,znae sto saka vo zivotot i stabilna licnst e.Istraen e vo svojte stavovi.

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by Lady D » 22 Feb 2011, 17:11

Паметен е, премногу амбициозен, шармантен, педантен, комуникативен, нежен, трпелив........... и уште многу многу особини (smile)

lili
Нов член
Нов член
Мислења: 17
Придружен: 07 Apr 2011, 08:56

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by lili » 24 Apr 2011, 18:02

Mnogu e iskren,direkten,vreden,i sekogas znae da me nasmee,do sega najgolemata podrska go imam od nego za bilo sto. (love5)

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by Happy_Mommy » 25 Aug 2011, 04:43

Ima mnogu, no sepak bi izdvoila. Premnogu komunikativen, so sekogo znae da se vklopi, romanticen i pedanten. (cl)

Milly
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 10 Feb 2011, 20:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 15 пати

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by Milly » 07 Sep 2011, 12:54

Пред се е искрен и отворен, внимателен, трпелив, попустлив спрема мене (јас жив инает), комуникативен, не пребира што ќе му зготвам (laugh1) (laugh1)
...романтичен, знае да приреди изненадувања, знае да ме насмее, секогаш ми бил и ми е најголема поддршка...

Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by Bela » 24 Sep 2011, 21:02

Inteligenten, pameten, uporen vo se, znae sekogas da me nasmee i koga mi e najtesko, smiren, opusten.......... i tn (a2)

Одговори

Return to “Брак”