Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Moderator: Модератори

macuska
Нов член
Нов член
Мислења: 46
Придружен: 12 Dec 2011, 18:43

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by macuska » 13 Dec 2011, 14:20

m..m..m mi se svigja temava. Jas mozam da nabrojam eden kup ali eve kje izdvojam nekoi... Mi se dopagja sto e vnimatelen, sto e vreden mi pomaga okolu obvrskite, samokriticen znae da kaze izvini, sto mi e golema podrska za sekoj moj plan,sto znae da me iznenadi so ubav dorucek ili utrinsko kafence haha i gi ispolnuva moite zelbicki (l2)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 08:34

Многу е мил,искрен,трпелив,комуникативен и секогаш позитивен и ведар.Многу е романтичен (ме шие за таа работа) (smile) А и многу е внимателен. (smile)

Tinkerbell
Нов член
Нов член
Мислења: 53
Придружен: 09 Nov 2011, 10:38
Location: Opatija, Rijeka, Hrvatska
Им се допаднал: 1 time

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by Tinkerbell » 19 Dec 2011, 09:29

Ama ste si gi ispofalile mazinjata majkooooo (smile) da imase nesto sto ne mi se dopaga kaj mojot soprug nemase da mi bide soprug nego bivsi decko so koj sum probala ne idelo.... Za nekoj nekoj raboti i naviki sto gi ima moze da ne valjaat no za mene se slatki ednostavno ON E ne glumi nesto sto ne e nitu koga bevme vo vrska nitu sega... SVOJ SI E za toa go sakam najmnogu

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by Mamino_srce » 08 Apr 2012, 20:18

трпеливоста, воздржаноста, учествува во сите обрски посебно сега околу бебе, укратко тој е мојот најдобар пријател. (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by Debora » 25 Mar 2013, 19:31

Кај мм најмногу ми се допаѓаат трпеливоста, одговорноста и скромноста. (smile)
А над се ценам што на вет, он е тој присебниот. (rolll)

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by Nadja » 18 Apr 2013, 12:08

Кај маж ми најмногу ми се допаѓаат искреноста и тоа што е многу вреден.

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Кои особини најмногу ви се допаѓаат кај сопругот?

Post by Happy^_^ » 30 Apr 2013, 20:34

интелигентен, дружељубив, зрачи со посебна енергија. Е сега за некој работи е пребирлив (не ми смета тоа) и јас го зезам дека мора да сум нешто посебно штом ме одбрал мене :)

Одговори

Return to “Брак”