Дали сопругот знае и дали сака да готви?

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Дали сопругот знае и дали сака да готви?

Post by Debora » 17 Dec 2010, 01:54

Мојот знае да направи неколку навистина вкусни јадења, за викенди често пати се случува да зготви нешто. Го ценам тоа кај него, ми се допаѓа кога маж знае да подготви нешто. (love5)
Кога е расположен знае да направи палачинки, кои се далеку подобри од моите. (rolll)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Дали сопругот знае и дали сака да готви?

Post by Lady D » 17 Dec 2010, 02:31

И мм знае да готви, и дури ме зачудува колку специјалитети знае и колку неговите јадења се вкусни (laugh1) Секогаш кога е слободен и има време ми приготвува по нешто (love5) Ми се допаѓа тоа и го ценам од негова страна (a2)

prvenka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 580
Придружен: 19 Mar 2010, 09:05
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Дали сопругот знае и дали сака да готви?

Post by prvenka » 17 Dec 2010, 09:15

MM ne znae da gotvi,ne se ni interesira,osven edni jajca da sprzi (rolll) Zatoa dodeka jas sum vo kujna nego pravosmukalkata mu e sekogas vo raka...da raboti nesto da ne sedi taka (laugh1)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Дали сопругот знае и дали сака да готви?

Post by Ana.I » 17 Dec 2010, 11:09

Maz mi ne saka da gotvi i ne gotvi,a za znaenje i da ne znae ,ako ima zelba,ke nauci,ama za zal nema.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Дали сопругот знае и дали сака да готви?

Post by Peperutka » 18 Jan 2011, 11:41

Што се однесува до кујната,па знае да спржи нешто-јајца,колбасчиња,прави ПРЕУБАВА скара,знае кафе да направи,салата и други некои работи што секој би требал да ги знае.Ова му го ценам,зошто има некои па ни ова незнаат да го направат (confus)

srcka
Нов член
Нов член
Мислења: 29
Придружен: 27 Oct 2010, 11:50
Им се допаднал: 1 time

Re: Дали сопругот знае и дали сака да готви?

Post by srcka » 18 Jan 2011, 13:27

mojot ni saka ,ni znaj da zgotvi nesto ,a saka da jadi!!!hahahah,ne saka da se mesa v kujna,obozava specijaliteti

Marija
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 24 Oct 2010, 10:00

Re: Дали сопругот знае и дали сака да готви?

Post by Marija » 18 Jan 2011, 22:28

Mojot znae po nesto da zgotvi pravi i specijaliteti, no ne gotvi cesto tuku retko, eve vcera pravese domasna supa i bese prekrasna!!!

sanjicka
Нов член
Нов член
Мислења: 72
Придружен: 06 Dec 2010, 00:15

Re: Дали сопругот знае и дали сака да готви?

Post by sanjicka » 24 Jan 2011, 14:37

I mojot soprug znae mnogu ubavi raboti da gotvi i sekogas koga ima slobodno vreme mi sprema nekoj negov specijalitet. Nie sme podeleni vo kujnata ako denes ni se jade holansko jadenje toj gotvi, a ako sme za makedonsko jas gotvam (lovet)

mosa
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 03 Feb 2011, 22:53
Им се допаднал: 1 time

Re: Дали сопругот знае и дали сака да готви?

Post by mosa » 15 Feb 2011, 19:06

Mm ne pravi bas nisto vo kujna koga mora znae da svari kafe,da sprzi jajce na oko,bno vo sekoj slucaj polesno mi e koga jas si gotvam oti posle samo edni przeni jace toj kujnata ja pravi haos podobar e koga ne se pletka. (hair)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Дали сопругот знае и дали сака да готви?

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 09:35

Знае виршли да обари,шпагети да направи и најубава пица на свет прави.А и тостови исто.А за другото не знае и не сака да научи,ама и нема потреба.Па зашто сум јас тука (rolll) И убаво кафе прави исто (thumbsup)

Одговори

Return to “Брак”