Дојде крајот

Moderator: Модератори

bebence23
Нов член
Нов член
Мислења: 12
Придружен: 04 Oct 2011, 21:38

Дојде крајот

Post by bebence23 » 04 Oct 2011, 21:54

Ni edna godina ne se raduvav na ovoj brak 10 meseci vo brak bebe na pat koe doaaga za 4 nedeli, sopurugot me ostavi ...Za ovie 10 meseci pominav kako da sum 10 godini vo brak ,sve zapocna od negovite kjuti kjuti 5 meseci gi trpev dodeka mi pukna eden den i nemase drugo resenie izlegovme da ziveeme sami jas i toj ,na pocetok kako da idese dobro no sekogas koga ke odese kaj niv se vrakase kako drug covek,"Fraerot" pocna da si izleguva i na sekoe izleguvanje koga ke me zemase so nego mi pravese da se custvuvam debilno ,povredena ponizena ..pred moj oci flertuvase so drugi i me pravese budala kako demek toj nisto ne pravel sum izmisluvala,celo vreme od lazga ne spagase dolu,posledniov mesec stana nepodnosliv ne veruvase deka imam poteskoti vo bremenosta mislese deka izmisluvam lazam,Pocna da upotrebuva zboroovi kako sum bila polosa i od majka mu ,a od nejze sto ne pretpev i toj pred dve nedeli nemozel poveke da izdrzi so mene ne ostavi vo toa stanje koga za 4 nedeli ke dojde na svet bebeto bez da razmisli so mn grdi raboti ...kako ne ne sakal ,kako sum mu go upropastila zivotot i mn pobedni zborovi,se custvuvav uzasno...Seuste ne e pocnata razvodnata postapka cekame bebeto da se rodi ke mi go dal bebeto da si go cuvam ...a za nas dvajcata nemalo idnina ne sakal da se smiri so mene ,a ako se vrzal ne sakal toa da bide radi bebeto deka toj imal loso detstvo rastel vo semejstvo kade imalo nasilstvo pijansstva i toa mu bese izgovorot ....Nenzma sto da pravam samata so sebe a ne pak i so ovaa nevino sustestvo (ner) bfm (sad1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Дојде крајот

Post by Debora » 04 Oct 2011, 22:37

Бебеце26 толку ми е жал за ова низ што минете. (cry1)
Држи се заради тоа невиното суштество што ти е стомакот. Колкава незрелост (ner) , па тоа што он живеел во лошо семејство не е причина за неговото дете да живее со еден родител. (cry1)
Сега кај твоите ли си? Многу ми е жал што баш сега кога ти треба најмногу подршка ти си оставена сама. (cry1) Ама Господ нека биде со тебе и твоето бебенце, немој да губиш надеж и вера, љубовта кон тоа во тебе ќе ти даде сила да се избориш со секое зло.
Ти праќам гушки и се молам се да биде во ред, како што треба да биде.
Пишувај ни понатаму, навистина ќе те имам во молитва, а верувам и другите. (a2)
Сигурно ќе се снајдете некако, сигурно и твоите ќе ти помогнат колку што можат. Он ќе биде во случајов најголем губитник, многу жално. (cry1)

Milly
Редовен член
Редовен член
Мислења: 302
Придружен: 10 Feb 2011, 20:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 15 пати

Re: Дојде крајот

Post by Milly » 04 Oct 2011, 22:47

Ми навираат солзи на очиве додека го читам ова (sad1)
Просто не ми се верува какви гадови од сопрузи постојат (извини бебенце23 но според ова...) (scared) Зарем е можно да постојат толку незрели луѓе, кои сметаат дека поради тоа што тие имале лошо детство и нивното дете ќе има исто такво детство?? Не, тој едноставно не е спремен за улогата на татко по се изгледа, па бара банални причини за да го направи ова...
Навистина ми е жал бебенце23, сигурно ти е премногу тешко, но мораш да најдеш сила...во тебе расте нов живот кој наскоро ќе дојде на свет, знам дека уште отсега му ја подаруваш сета своја љубов, продолжи така и бори се за него. Ние сме тука за тебе и со тебе, продолжи да ни пишуваш секако дека ќе те поддржиме, верувај во Бога и во неговата сила, тој сигурно ќе ти помогне да продолжиш напред. (a2) Се молам да му дојде памет на твојот сопруг и да сфати колкава грешка ќе направи доколку се води по тој став што го има, дека ќе се промени и дека нема да дојде до развод...бидејќи таа причина што тој ја навел...нема никаква врска со детството на неговото дете, туку токму напротив поради тоа што тој имал лошо детство треба да направи се за неговото дете да има прекрасно, среќно и безгрижно детство, да расте покрај обата родитела, да добива љубов...
Те гушкам, и слободно можеш кога сакаш за било што да ме исконтактираш, мислам дека сите од форумов ќе бидат тука за тебе исто како и јас (a2)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Дојде крајот

Post by Lady D » 06 Oct 2011, 00:45

Бебенце, многу ми е жал за твојата состојба (cry1)
Како е можно бе да постојат вакви дебили (со извинение) од луѓе!!!
Не ми се верува што читам, тоа што тој живеел во лошо семејство баш напротив треба да му е поттик да создаде негово ИДЕАЛНО! И да биде одличен татко и прекрасен сопруг! Да докаже дека не е како неговите! А тој бега...
Душо сигурно ти е многу тешко, но мораш да размислуваш за бебчето. Тоа не е криво за ништо. Главата горе, бебушот ќе ти даде сила и храброст да продолжиш понатаму со исправена глава! Сигурно ќе имаш подршка од твоите, ќе ти помогнат. А тој сам ќе види дека погрешил. Не е толку лесно да се откажеш од одговорноста родител!
Тука сме сите за тебе, пишувај ни и понатаму! И обиди се да не се нервираш колку и да изгледа невозможно.....Загубените нерви не се враќаат.....
Те гушкам мила (a2) (a2) (a2)

JasminaJN
Домашен член
Домашен член
Мислења: 627
Придружен: 09 May 2011, 15:18
Им се допаднал: 3 пати

Re: Дојде крајот

Post by JasminaJN » 06 Oct 2011, 10:15

Бебенце 23 мн ми е жал. Мораш да издржиш. Тешко е но издржи за твоето бебе, а и за тебе.Силата ќе ти ја даде бебето. Ако е така лошо подобро да се разделите мора да се биде реален. Неможам да замислам дека има такви луѓе. Но главата горе после дождот доаѓа сонце. Каде си сега? Кај твоите? Тие сигурно ќе ти помогнат, само главата горе тој губи не ти. Множам само да замислам колку ти е тешко но нораш да истраеш, заради тој лузер ( извини но таква слика добив од опидот), немој да си го упропастуваш животот. После дождот доаѓа сонце. Пишувај како си.
http://s2.rimg.info/40a3bd9c64ccb58b27d ... 15ae05.gif

Ana
Домашен член
Домашен член
Мислења: 624
Придружен: 20 Nov 2009, 11:24
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 11 пати

Re: Дојде крајот

Post by Ana » 06 Oct 2011, 10:34

bebence glavata gore!
za 4 nedeli ke si stanes mamicka i na toa bebence ke mu bides najpotrebna od se (a2)
se nadevam deka imas podrska od tvoite i deka imas krov nad glava, a takov soprug ne ti treba. sega ti i bebus ste na prvo mesto i podobro sama otkolku so nego.

pisi kako si i ne se sekiraj... sto e tvoe ke si dojde (a2)

bubuvce_84
Редовен член
Редовен член
Мислења: 251
Придружен: 30 Aug 2011, 18:47
Му се допанале: 13 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Дојде крајот

Post by bubuvce_84 » 06 Oct 2011, 11:50

Jas ke ti kazam prven vaka kako sto vikaat moite roditeli nigde ne e idealno ke ispadne nekoj problem no MASATA E ZA JADENJE I RAZGOVARANJE, jas mislam se moze da se resi ako se saka no dokolku ne moze da se dojde do zaednicki jazik togas toj covek (izvini) ne e dostoen za da bide sporug a ni najmalce dostoen za da bide roditel bidejki roditelot treba da znae da sedne so negovoto dete i da razgovara da mu pruzi ljubov no ne mi e jasno namesto da moze da si napravi ubava slika na semejstvo polna so razbiranje i ljubov bidejki on ja nemal on go pravi istoto sto i negovite roditeli .Bebenca bidi trperliva,smirena imas podrska od tvoite roditeli no i od tvoeto slatko bebence koe ke dojde na svet cuvaj ja ljubovta za nego tvojot soprug ne ja zasluzuva .

bebence23
Нов член
Нов член
Мислења: 12
Придружен: 04 Oct 2011, 21:38

Re: Дојде крајот

Post by bebence23 » 06 Oct 2011, 15:28

Poleka no sigurno se dvizam kon krajot na mojata bremenost so bebeto e se dobro ,jas dobro sum da kazam no me fakaat krizi na momenti za toj "kreten"Se obidov do sega od kako se razdelivme nekolku pati da razgovaram so nego mu se izviniv pobarav proska za sve sto mu imam zgresno mu kazav sto smeta kaj mene deka ke popravam se ke zaboravam sto napravil samo da bide so naseto dete nesakam da raste so eden roditel ...no toj kako da go izgubil pametot ke pocne da vrega da ponizuva da me potsetuva kako sum bila golema lazga ,,vo pravo bila majka mu koga rekla sum go vlecela za nos jas sum mu go kreirala zivotot ali vaka sega bilo podobro bez mene iskreno ne sakal da ostane so mene vaka mu bilo podobro bez mene sega svatil deka zgresil sto se ozenil so mene :/ I deka koga bi sakale da se vratime eden na drug kako bi bilo toa ne bi bilo nisto isto ...i deka kade bi se vratila doma kaj nego ne me sakale i ne sakale da slusnat dali sum ziva , a dodeka za bebeto sve ke napravile da mi go zemat pa makar ke platile lekari da me napravat luda (rolll) Mi kaza deka negovata ljubov umrela i deka poveke ne custvuval nisto za mene...I mi prepukna so negovite gadni raboti so negovite ponizuvanja so negovite tolku niski zborovi i otidov najdov advokat mu raskazav sve i podnesov tuzba da se razvedam od nego se sto mozev storiv no gledam deka e zaludno da trosam vreme so nego toj nikogas nema da se promeni.Neznam veke sto da mislam ali sega za sega rabotive ne mi odat vo korist deka ke mozam da go prebolam seto ovaa. (ner) (cry1)

bebence23
Нов член
Нов член
Мислења: 12
Придружен: 04 Oct 2011, 21:38

Re: Дојде крајот

Post by bebence23 » 06 Oct 2011, 15:29

bubuvce_84 wrote:Jas ke ti kazam prven vaka kako sto vikaat moite roditeli nigde ne e idealno ke ispadne nekoj problem no MASATA E ZA JADENJE I RAZGOVARANJE, jas mislam se moze da se resi ako se saka no dokolku ne moze da se dojde do zaednicki jazik togas toj covek (izvini) ne e dostoen za da bide sporug a ni najmalce dostoen za da bide roditel bidejki roditelot treba da znae da sedne so negovoto dete i da razgovara da mu pruzi ljubov no ne mi e jasno namesto da moze da si napravi ubava slika na semejstvo polna so razbiranje i ljubov bidejki on ja nemal on go pravi istoto sto i negovite roditeli .Bebenca bidi trperliva,smirena imas podrska od tvoite roditeli no i od tvoeto slatko bebence koe ke dojde na svet cuvaj ja ljubovta za nego tvojot soprug ne ja zasluzuva .
Poleka no sigurno se dvizam kon krajot na mojata bremenost so bebeto e se dobro ,jas dobro sum da kazam no me fakaat krizi na momenti za toj "kreten"Se obidov do sega od kako se razdelivme nekolku pati da razgovaram so nego mu se izviniv pobarav proska za sve sto mu imam zgresno mu kazav sto smeta kaj mene deka ke popravam se ke zaboravam sto napravil samo da bide so naseto dete nesakam da raste so eden roditel ...no toj kako da go izgubil pametot ke pocne da vrega da ponizuva da me potsetuva kako sum bila golema lazga ,,vo pravo bila majka mu koga rekla sum go vlecela za nos jas sum mu go kreirala zivotot ali vaka sega bilo podobro bez mene iskreno ne sakal da ostane so mene vaka mu bilo podobro bez mene sega svatil deka zgresil sto se ozenil so mene :/ I deka koga bi sakale da se vratime eden na drug kako bi bilo toa ne bi bilo nisto isto ...i deka kade bi se vratila doma kaj nego ne me sakale i ne sakale da slusnat dali sum ziva , a dodeka za bebeto sve ke napravile da mi go zemat pa makar ke platile lekari da me napravat luda Mi kaza deka negovata ljubov umrela i deka poveke ne custvuval nisto za mene...I mi prepukna so negovite gadni raboti so negovite ponizuvanja so negovite tolku niski zborovi i otidov najdov advokat mu raskazav sve i podnesov tuzba da se razvedam od nego se sto mozev storiv no gledam deka e zaludno da trosam vreme so nego toj nikogas nema da se promeni.Neznam veke sto da mislam ali sega za sega rabotive ne mi odat vo korist deka ke mozam da go prebolam seto ovaa.

bebence23
Нов член
Нов член
Мислења: 12
Придружен: 04 Oct 2011, 21:38

Re: Дојде крајот

Post by bebence23 » 06 Oct 2011, 15:30

Ana wrote:bebence glavata gore!
za 4 nedeli ke si stanes mamicka i na toa bebence ke mu bides najpotrebna od se (a2)
se nadevam deka imas podrska od tvoite i deka imas krov nad glava, a takov soprug ne ti treba. sega ti i bebus ste na prvo mesto i podobro sama otkolku so nego.

pisi kako si i ne se sekiraj... sto e tvoe ke si dojde (a2)
Poleka no sigurno se dvizam kon krajot na mojata bremenost so bebeto e se dobro ,jas dobro sum da kazam no me fakaat krizi na momenti za toj "kreten"Se obidov do sega od kako se razdelivme nekolku pati da razgovaram so nego mu se izviniv pobarav proska za sve sto mu imam zgresno mu kazav sto smeta kaj mene deka ke popravam se ke zaboravam sto napravil samo da bide so naseto dete nesakam da raste so eden roditel ...no toj kako da go izgubil pametot ke pocne da vrega da ponizuva da me potsetuva kako sum bila golema lazga ,,vo pravo bila majka mu koga rekla sum go vlecela za nos jas sum mu go kreirala zivotot ali vaka sega bilo podobro bez mene iskreno ne sakal da ostane so mene vaka mu bilo podobro bez mene sega svatil deka zgresil sto se ozenil so mene :/ I deka koga bi sakale da se vratime eden na drug kako bi bilo toa ne bi bilo nisto isto ...i deka kade bi se vratila doma kaj nego ne me sakale i ne sakale da slusnat dali sum ziva , a dodeka za bebeto sve ke napravile da mi go zemat pa makar ke platile lekari da me napravat luda Mi kaza deka negovata ljubov umrela i deka poveke ne custvuval nisto za mene...I mi prepukna so negovite gadni raboti so negovite ponizuvanja so negovite tolku niski zborovi i otidov najdov advokat mu raskazav sve i podnesov tuzba da se razvedam od nego se sto mozev storiv no gledam deka e zaludno da trosam vreme so nego toj nikogas nema da se promeni.Neznam veke sto da mislam ali sega za sega rabotive ne mi odat vo korist deka ke mozam da go prebolam seto ovaa.

Одговори

Return to “Брак”