Дојде крајот

Moderator: Модератори

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Дојде крајот

Post by SMESKO » 24 Dec 2015, 11:59

Гирл верувала или не,незнам по кој пат влегувам на оваа тема и го читам твојот пост,незнам колку пати.
Незнам што да ти ре4ам незнам каква утеха да ти пружам преку овој форум,незнам.Не сум се соочила со ваков проблем јас лично од моја страна,но страната на мм е поинаква.Родителите на мм се разведени и никогаш немале контакт со нивната мајка,значи откако ги оставе(мм имал 14 години а девер ми 9),и двајцата имаат ладен однос не се однесуваат пр како ние со нашите родители,тие се жими тато истиот однос го имаат како нивниот татко,дури некогаш кога прават муабет ми се причинува дека го слушам татко му а не тие.
Затоа мислам дека е подобро да расте вашиот син и со двајцата,мислам ако не можите да живеете заедно барем да имате заеднички моменти,место каде и двајцата ќе бидите заедно со син4ето.Незнам што друго да кажам,искрено ќе ја следам твојата состојба и се надевам дека во скоро време се ќе се среди,НЕ ГУБИ НАДЕЖ ГОСПОД Е СО СИТЕ НАС,ПА И СО ТЕБЕ.
Гушкај го малиот уживај во неговото присуство и постоење,затоа што тие се нашата среќа,тие моменти не се вечни,тие растат побрзо од што мислиме. (racinja)

Girl
Член
Член
Мислења: 191
Придружен: 26 Feb 2014, 09:01
Му се допанале: 27 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Дојде крајот

Post by Girl » 27 Dec 2015, 08:45

Фала ти СМЕШКО на поддршката. Точно е дека Господ е голем, и дека кога немаме друга опција мора да бидеме силни и да продолжиме со живоотот. Сега сум многу посилна, похрабра и посамоуверена откако кога бев со маж ми. СИте во околината се чудат како издржувам и како успеав за толку кратко време да се вратам на нормала, но тоа е, среќа што го имам син ми и тој ми ја дава сета сила и храброст да бидам најдобра што можам за него.
Инаку викендов се уверив дека детето ми има доживеано траума... До пред 2 недели многу сакаше да биде со луѓе и седеше со сите, го земаа во раце го играа и беше весел. Вчера бев на роденден кај едно детенце, тој се залепи за мене и не ме пушти цело време, не сакаше кај никој да оди, плачеше и кога ќе му подадат раце да го земат.
Многу ми е жал што дозволив вакво нешто да се случи, му дозволив да го зема син ми без мое присуство, можев сето ова да го избегнам (cry1)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Дојде крајот

Post by Maceto » 29 Dec 2015, 12:03

Грл баш ми е жал за тоа што ти се случило,недај боже на никој такво нешто,но мое мислење е дека детето е пред се,сега додека е мало заштити си го,нема потреба да доживува такви трауми.Со татко му ќе биде кога оно ќе сака,сега чувај си го само ти или биди присутна во секој момент со него кога тоа е со татко му.Може звучам како феминистка,но среќата на децата е на прво место,а тоа моментално е најсреќно со тебе.Браво што си се вратила во нормала,јас секогаш ги подржувам жените кои знаат да бидат самостојни и независни,а и најдобри мајки (big-hug)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Дојде крајот

Post by Bube » 29 Dec 2015, 14:00

Многу е мало за да седи со некој со кој не е секојдневно подолго време иако му е татко . Ако се согласи таткото дури да потпорасне да почне да збооррува убаво па да ну објасноте нека доаѓа тој . Така на детето барем средината би му била позната и нема многу да се трауматизира а ќе го запознава тато повеќе. Секако ако тоа е во ред и со тебе грл . Тие дури се зближуваат играат ти можеш да одиш во друга соба да правиш било што да тркнеш до продавница .. а вака и јас се согласувам со мачето не би го оставила само со ( за него ) непознати.
И немој да се нервираш главата горе подобро разделени отколку заедно и во кавги. Гледај си го детето пробајте да направите некаков компромис околу темата тато и бебе и уживај.
Што е твое пак ќе дојде. Допррва. Ќе го сретнеш вистинскиот човек за тебе, не се откажувај од љубовта грл (big-hug)

Одговори

Return to “Брак”