Прашок и омекнувач?

Moderator: Модератори

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Омекнувач за алишта

Post by Mamino_srce » 23 Nov 2012, 17:32

Веќе подолго време користам Дуел жолтиот - Софт лотус. Многу ми се допаѓа.

kukli4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 415
Придружен: 19 Apr 2011, 16:35
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Омекнувач за алишта

Post by kukli4ka » 23 Nov 2012, 22:44

lele mamino srce zatoa otvoriv da napisam i jas go koristam toj ne da mi mirisa ubavo i duri i si stavam vo rasprskuvac da mi mirisa cela kuka a na alistata znam i do max da go napolnam dosega sme nemale maka od omeknuvac se nadevam i ke nemame,ova so omeknuvacov me potseti koga otidov na porogaj alistata od bebceto gi imav dva pati preprano so omeknuvac krevase cela bolnica ke me otepaa sestrite neli na bebeski ne se stavalo :))

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Омекнувач за алишта

Post by kit-kat » 23 Nov 2012, 23:00

Леле и јас го користам дуел жолт софт лотус.И сите во школо и секаде кај оди син ми ме прашуваат каков омекнувач користам.Користев и орнел,силан.кванто ама овој најдобар е до сега.
Поздрав

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Омекнувач за алишта

Post by Matea27 » 24 Nov 2012, 08:30

јас користам ленор,претходно пред да останам трудна ги користев сите,јас ако не ми мирисат алиштата исто како да не ми се исперени,ставам по две капачиња,а сега ми сметат јаки мириси и го користам ленор зелениот и белиот,баш вчера бев и си ккупив зелен многу убаво мириса,,,,

Fiona
Редовен член
Редовен член
Мислења: 324
Придружен: 13 Jul 2012, 12:56
Location: Скопје
Му се допанале: 35 пати
Им се допаднал: 137 пати

Re: Омекнувач за алишта

Post by Fiona » 03 Dec 2012, 18:11

Cocolino vo site mozni varijanti, boi i mirisi odlicen e (laugh1)
Noooo, nareden eve Duel ke bide da go probam cudovo od omeknuvac (smile)

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Омекнувач за алишта

Post by Herra » 13 Dec 2012, 20:25

Во моментов го користам Ornel Natural Sensitive - белиот и морам да си кажам дека одлично ми мирисаат алиштата и што ми се свиѓа е дека долго трае мирисот. Во принцип повеќето омекнувачи ми се допаѓаат, ретко некој мирис да неможам да го поднесам, е сега разликата во тоа е што некои траат подолго од останатите (smile) Како што вели мм, битно ти стави омекнувач да не бидат корки алиштата, а како ќе мирисаат мање битно (rolll) и така ќе нашприцаш едно шишенце парфем на тебе (smile)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Прашок и омекнувач?

Post by belomorka » 02 Jul 2013, 07:31

не ми е баш прашањево за тука ама тука некаде е. Дали некој знае, како можам да вратам офарбана кошула во првобитната состојба. Во машина за перење на шарени алиша на мм сум му офарбала една кошула карирана. беше плаво бело а сега белото е розе (smile) . многу се налути. и друг пат сум ги перела ама сега незнам што се случи. има ли чаре да ја избелам ??? а томи хилфингер му е си ја купи отров скапа (ner) (ептен е мерак за купување).помош

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Прашок и омекнувач?

Post by sunshine_2012 » 02 Jul 2013, 07:36

Јас незнам некои сретства да се стават, ама пробај да ја испереш повторно само кошулата и види дали така ке излезе розевото.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Прашок и омекнувач?

Post by kit-kat » 02 Jul 2013, 10:22

Леле Беломорка не знам со што да приобаш.Јас имам помешано и набоено бела кошула,но со обелуваш-варекина решив проблем ама вака со шарениве не знам.
Пробај со вениш за шарени алишта-розевиот,да протриеш,па да испереш во машината.СРЕЌНО.
Инаку сега перам со течен детергент ПЕРВОЛ.
Плав за шарени,црн за црни белиот го користам за бели.Преубаво мириса,ги мекнее алиштата,а и не треба да се користи омекнувач,значи поекономичен е. (thumbsup)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Прашок и омекнувач?

Post by Vesela » 02 Jul 2013, 10:31

Беломорка мислам дека има решение за твојата мака. Во ВЕРО има едно италијанско средство се вика SMACO TUTТO и мислам дека ќе ти помогне. Инаку средството е за против сите видови флеки, ама мене ми помогна еднаш и за ваква беља когана мм му офарбав една бела кошула. ЈА покиснав во вода во која додадов од средството стоеше извесно врме и потоа ја исправ и се врати во нормала. (laugh1) Е, сега бидејќи оваа има и црвено незнам како ќе издрагира црвеното, бидејќи на мм кошулата беше цела бела. Ако нема друго чаре од друга форумка, пробај со ова. Со среќа (thumbup)

Одговори

Return to “Чистење”