Прашок и омекнувач?

Moderator: Модератори

Mia85
Редовен член
Редовен член
Мислења: 377
Придружен: 06 Mar 2011, 23:11
Им се допаднал: 10 пати

Re: Прашок и омекнувач?

Post by Mia85 » 16 Mar 2011, 14:08

Lepotici jas d avi kazma ne s emaltretiram mnogu so prasoci, iako sum fanatic za ariel i lenor mountain spring....ama sepak za moite alista se grizi TONELI hemisko cistenje i sum prezadovolna....kolku sto sum zapoznaena imaat i specijalen tretman za postelnina i bebeska postelnina, antialergiska i mirkobioloska...taka da imajte povekje vreme za fini nesta....batalete masinite (bu) (rolll)
p.s ako imate FB imaat profil na Fb...ima mnogu interesni informacii i na nivnata web strana osobeno delot so soveti za mladi domakjinki kako mene i vas (thumbsup)

mihaela
Член
Член
Мислења: 115
Придружен: 17 Nov 2009, 15:57
Им се допаднал: 4 пати

Re: Прашок и омекнувач?

Post by mihaela » 03 May 2011, 15:51

Прашак бонукс и омекнувач семана.Не се скапи а добар резултат даваат

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2598
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 935 пати
Им се допаднал: 613 пати

Re: Прашок и омекнувач?

Post by Peperutka » 03 May 2011, 16:24

Скоро сега купив омекнувач Quanto од белиот,го имаше во сите маркети на акција,2 шишиња по 2 литра-260 денари.Многу убаво мириса и мирисот е долготраен,побарајте го по маркетиве а исто така и розевиот убаво мириса!

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Прашок и омекнувач?

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 10:58

Омекнувач Ariel,а инаку за прашоци менувам често и скоро сите ги имам пробано.А за шарени сакам Nila течен прашок,најубав ми е некако.

Vera
Нов член
Нов член
Мислења: 86
Придружен: 10 May 2012, 00:03

Омекнувач за алишта

Post by Vera » 24 Jul 2012, 14:22

devojki prebarav no ne najdov soodvetna tema,pa otvoriv nova...ako ja ima izbrisete ja...
Sakam da prasam nesto ...dali nekoi od vas ima loso iskustvo so omeknuvacite...jas koga stavam omeknuvac na dolen ves potoa imam problem nemozam da si ja nosam oblekata mislam samo dolniot ves(gakite),me iritira,pocnuva da me pecka odozdole...eve toa sinoka mi si sluci znaci se tusirav i oblekov ves,i nemozev da istraam ni dva saati i morav pk da se odmivam i sreka sto najdov nekoj poodamna peren ,neupotrebuvan ves i mi se smiri se....dali e toa mozno od omeknuvacot da bide...

a do pred nekoe vreme mi bese se dobro koga ne stavav omeknuvac na dolniota obleka

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11005
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5789 пати
Им се допаднал: 3547 пати

Re: Омекнувач за алишта

Post by Debora » 24 Jul 2012, 14:39

Вера сосема е можно и не е ништо чудно омекнувачот да те иритира. Тоа се сепак хемикалии, а не се плави.

Vera
Нов член
Нов член
Мислења: 86
Придружен: 10 May 2012, 00:03

Re: Омекнувач за алишта

Post by Vera » 24 Jul 2012, 15:33

eve sega zemav da go otperam celiot dolen ves samo so voda (ner) (ner) ....se nadevam deka nema pak da mi se povtori istoto....a dali drug nekoj imal vakvo iskustvo?

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Омекнувач за алишта

Post by Nespretna » 24 Jul 2012, 16:48

Јас не сум имала такво искуство, ама па „како никој“ ако не ни се меки гаќите (tongue) Ќе преживееме и без омекнувач на нив. А јас избегавам да ставам омекнувач на белите алишта, баш поради твојава ситуација.

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Прашок и омекнувач?

Post by Nadja » 14 Nov 2012, 14:55

Користам прашок Бонукс, со мирис на магнолија. Преубаво мириса. Омекнувач не користам.

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Омекнувач за алишта

Post by Nadja » 23 Nov 2012, 16:40

Јас не користам омекнувач за алишта. Имам читано дека омекнувачите се штетни. Предизвикуваат алергии, особено кај мали деца.

Одговори

Return to “Чистење”