Жена за чистење во домот

Moderator: Модератори

Winit
Член
Член
Мислења: 154
Придружен: 01 Feb 2012, 14:19
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 74 пати

Жена за чистење во домот

Post by Winit » 15 Jul 2013, 09:11

Razmisluvam da angaziram zena za cistenje, veke nemozam da postignam so ova tempo.
Seuste neznam dali samo za generalki ednas nedelno ili bi ja angazirala za pocesto.
Dali imate nekoja zena da mi preporacate, za Skopje? Nekoja od koja veke ste zadovolni.

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Жена за чистење во домот

Post by Happy^_^ » 15 Jul 2013, 12:09

Кај нас чистат 2 жена и девојка, два пати месечно за 700 ден. Ние сме многу задоволни, е сега не знам дали би патувале за Ск. Доколку сакаш информација плус, или доолку не најдеш пиши (smile)

NadicaG

Re: Жена за чистење во домот

Post by NadicaG » 15 Jul 2013, 13:11

јас имам жена која ми доаѓа 4 пати неделно,ми зема 850 денари ,но така се договорив јас,за 4 пати месечно,ако сакаш тел пиши ми на приватна порака

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Жена за чистење во домот

Post by Happy^_^ » 15 Jul 2013, 13:41

Надица, 850 денари за ден или вкупно? (smile) Претпоставувам дека е од ден ама да си прашам.

Winit
Член
Член
Мислења: 154
Придружен: 01 Feb 2012, 14:19
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 74 пати

Re: Жена за чистење во домот

Post by Winit » 15 Jul 2013, 13:43

Nadica, ti blagodaram mnogu, ti prativ pp za da mi go pusits brojceto koga ke mozes.
A kolku casa cisti koga ke dojde? I da istoto prasanje od Happy, valjda e 850 den za edno doaganje (smile)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Жена за чистење во домот

Post by carina » 15 Jul 2013, 13:48

и мене ми треба жена за чистење,ај пишете ми и мене во пп бројче.мојава ја откачив многу почна да ми забушава,нема да ми се прејави ако не може да дојде,а јас дома растурена,ја чекам и на крај сама ке си фатам.и ме интересира дали е ромка или наша.поздрав

NadicaG

Re: Жена за чистење во домот

Post by NadicaG » 15 Jul 2013, 13:49

850 од ден,јас и купувам и за јадење обавезно,жал ми е,чисти од 8ч до 15ч....темелна е и брза,јас сама ја оставам ,но сепак тоа е цена што успеав да се договорам,сепак мошеби 900ден ќе ти побара за повеќе пати,зошто доаѓа од припор,два автобуси менува

NadicaG

Re: Жена за чистење во домот

Post by NadicaG » 15 Jul 2013, 13:50

наша е....добра жена (smile)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Жена за чистење во домот

Post by carina » 15 Jul 2013, 14:21

nade aj pisi mi tel vo pp (a2)

Mili
Нов член
Нов член
Мислења: 89
Придружен: 26 Aug 2014, 10:31
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Жена за чистење во домот

Post by Mili » 04 Oct 2014, 12:31

Дали сте ангажирале од фирмиве за чистење некој, конкретно ми треба за прозори чистење, некако многу мака ме фаќа, ај спратов кај што живееме од време на време ќе се прелажам да исчистам, ама долниот спрат што не го користииме, неможам да постигнам башка премногу е нечисто, и како би земале од прозор цена, од квадрат, од саат? и која фирма, серта или некоја друга, нешто од серта не се задоволни во последно време како што читам....

Одговори

Return to “Чистење”