Отстранување на флеки од алишта

Moderator: Модератори

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Отстранување на флеки од алишта

Post by Happy^_^ » 16 Sep 2013, 10:33

ladybeetl да си жива и здрава сапунот билјана ми исчисти се :) и флеките од крв и на мн панталоните со флека од глицерин :) Значи не ми се верува ем ефтино ем ефикасно :)

mamigabi
Редовен член
Редовен член
Мислења: 250
Придружен: 19 Jul 2013, 13:49
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Отстранување на флеки од алишта

Post by mamigabi » 16 Sep 2013, 11:07

На моето омилено чаршавче за маса ми капна лепак на 2 места, го перев не излезе, плус е бордо боја со златно и неможам на вриење да го ставам, дали некој знае??? Ми е жал чаршавчето ново ми е (sad1)

Dorotea111
Домашен член
Домашен член
Мислења: 538
Придружен: 07 May 2013, 10:14
Му се допанале: 128 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Отстранување на флеки од алишта

Post by Dorotea111 » 16 Sep 2013, 13:36

Кога правиме муабет за тој сапун, од каде се купува тој сапун Билјана. Знам за свински сапун, ама порано го земавме од баба ми дедека беше жива и живееше на село, а сега од каде?

Одговори

Return to “Чистење”