Кои од домашните обврски најмалку сакате да ги работите?

Moderator: Модератори

Alekche
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 09 Jan 2013, 22:44

Re: Кои од домашните обврски најмалку сакате да ги работите?

Post by Alekche » 11 Jan 2013, 03:58

Morav da iskomentiram...ziveam vo zaednica so roditelite i sestrata na maz mi i za cistenje ne deka sakam nesto posebno da go pravam toa ama ajde ke pomine, ali kapak na se mi e koga cela kukja ke ja svetnam najmalata sitnica ke sveti i koga ke dojde svekrvami od rabota, ke pocne cela kukja odnovo da ja cisti, i i vikam abe do sea cistev sedni ke pieme kafe, a ona ne ne jas moram se odnovo . (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) (ner) Zdiiiivuvaaam vo toj moment i samo so komentar " pa koga nemas popametna rabota.." (fr) (fr) (comp) (comp) (comp)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Кои од домашните обврски најмалку сакате да ги работите?

Post by carina » 13 Jan 2013, 11:12

читам и си мислам што не сакам да работам :-? ,нема многу работи кои сакам да ги правам,освен по малку пеглањето,и јас си го опуштам мозокот во тие моменти.за жал најмалку време му посветувам на пеглањето,другите обврски ми се побитни.а нај нај нај смрт ми е миење садови,и јас си немам машина

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Кои од домашните обврски најмалку сакате да ги работите?

Post by Filigran » 03 Feb 2013, 20:11

Ana wrote:i jas nemav mesto pa ja zatvoriv ednata terasa i tamu e :)
zatvaraj terasa, sto i da e i stavaj masina :)
Ana , vo vrska so masinata za susenje, jas ja imam ama sepak moram da peglam mnogu raboti. Mnogu mi e olesneta rabotata ama ....E sega, sareni i pamucni ne peglam ama kosuli i pantoloni da. Da ne ima nekoja finta to ne ja znam? Ako ima ke te cestam (rad)

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Кои од домашните обврски најмалку сакате да ги работите?

Post by Herra » 05 Feb 2013, 11:19

Бришење прашина (ner) (ner) (ner) Особено ме нервира кога ќе избришам се и после ќе поминам и видам поново паднало малку прашинка (comp) (comp) (comp) Имаме маса од медијапан во дневната и од горе има стакло... Ај што мораш да го чистиш прво медијапанот да не се познаваат прсти или нешто на него, после па и стаклото од 2те страни, а за 1 мин повторно ќе има нешто (comp) (comp) (comp) Ужас ми е ова, се нервирам, а со миењето садови и немам проблем, мм често пати знае да ги измие а и машината за садови е тука, па така останува многу малку за мене, обожавам да си усисувам, па и откако имаме правослукалка на вода, си ставам внатре од освежувачот и после станот ми мириса убаво (tongue) Пеглањето некогаш знае да ми дојде преку глава и да ме мрзи ама ништо како бришењето прашина и масава во дневна (ner) (ner) (ner)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Кои од домашните обврски најмалку сакате да ги работите?

Post by Happy^_^ » 30 Apr 2013, 21:52

Пеглање :)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Кои од домашните обврски најмалку сакате да ги работите?

Post by Vesela » 22 May 2013, 14:03

Мразам првосмукалка, најдосадна ми е. А не сакам и сприжирање алишта. Од останатите домашни обврски сакам да пеглам, да готвам.

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Кои од домашните обврски најмалку сакате да ги работите?

Post by belomorka » 23 May 2013, 07:38

најмалку сакам да пеглам кошули. порано несакав и прашина да бришам ама сега се си бришам со влажни марамици и со една поминување ем нема прашина ема мириса на убаво. а најмногу сакам да си ја чистам кујната.
се опуштам кога готвам, а најмногу врем губам кога ги раскревам алиштата што мм ги оставил низ цел стан и тоа многу ме нервира (smile)

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Кои од домашните обврски најмалку сакате да ги работите?

Post by malenaD » 23 May 2013, 15:06

Gotvenjeto mmmm..... se sto prava e so golem merak.
Cistenjeto ne go obozavam,no ja mrazam prasinata i taka da moram sekoj vtor den da brisam i usisuvam (ner) go rabotam toa no ne so golem kef.

Бебуфче
Член
Член
Мислења: 132
Придружен: 17 Jan 2013, 13:46
Му се допанале: 37 пати
Им се допаднал: 59 пати

Re: Кои од домашните обврски најмалку сакате да ги работите?

Post by Бебуфче » 23 May 2013, 22:19

Готвењето и пеглањето (ner) (ner) (ner) Коста ми се ежи кога ке треба да пеглам или пак јадење да правам ауу неможам да поднесам искрено (rolll) затоа поретко готвам и го препуштам тоа на свекрва ми а за пеглање мм ме буди на сабајле така со нерасонети очи да ја испеглам да не осетам дека сум пеглала (rolll) (rolll) .А мноооогу сакам да метам да бришам сакам да ми мириса многу на политура и на др детергенти тоа ми е во душата политурата најмногу си ја сакам ми се иде да ја изедам од што убаво ми мириса (tongue) (rolll) (rolll) (rolll)

Одговори

Return to “Чистење”