Освежувачи за во тоалет

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2598
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 935 пати
Им се допаднал: 613 пати

Освежувачи за во тоалет

Post by Peperutka » 15 Nov 2010, 18:15

Освежувачи за во тоалет, ги има разни. Дали користите освежувачи во вашиот толет и какви користите?

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Освежувачи за во тоалет

Post by Lady D » 15 Nov 2010, 18:21

Air Wick за во штек што се.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2598
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 935 пати
Им се допаднал: 613 пати

Re: Освежувачи за во тоалет

Post by Peperutka » 15 Nov 2010, 18:26

Јас ставам во ВЦ школката од оние кошничките со таблета и убаво пенат.Сакам да ставам и таблета во казанчето,тоа ја бои водата и убаво мирисало!

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Освежувачи за во тоалет

Post by Lady D » 15 Nov 2010, 18:32

Да таблетите се многу убави,ја прочистуваат школката и се во боја. Нашата бања е зелена, и ставам зелени таблети, ептен е во тон (laugh1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11005
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5789 пати
Им се допаднал: 3548 пати

Re: Освежувачи за во тоалет

Post by Debora » 15 Nov 2010, 18:41

Која марка на таблети ја употребувате?

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Освежувачи за во тоалет

Post by Lady D » 15 Nov 2010, 19:50

Па зависи, сега користиме на Wc Net, претходно користевме на Tofix, има и плави таблети. Убави се.

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Освежувачи за во тоалет

Post by Ana.I » 16 Nov 2010, 10:48

Lady D wrote:Air Wick за во штек што се.
i jas vakvo si koristam

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1126
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1339 пати
Им се допаднал: 891 пати

Re: Освежувачи за во тоалет

Post by ripcence » 09 Dec 2013, 18:42

Сега го најдов
"Земете паста за заби со средна големина. Најобичната, најевтината , да речеме, со мирис на нане. Дупнете ја на неколку места и ставете ја во вашето казанче .
Така, секој пат кога низ него ќе мине вода , тубата ќе испушта по малку од содржината а тоалетот ќе ви мириса на нанае.
Како што веројатно си претпоставате , мирисот на водата ќе зависи од видот на паста за заби кој ке го одберете.
Советот е тестиран и се покажа дека ја врши својата функција и тоа многу поевтино и поздраво од купување освежувачи за воздух за тоалети и бањи."

Одговори

Return to “Чистење”