Педантност

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2598
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 935 пати
Им се допаднал: 613 пати

Педантност

Post by Peperutka » 19 Nov 2010, 16:42

Колку сте педантни во домот?
Намеравате секогаш да вие средено или ви е расфрлано по дома?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11005
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5789 пати
Им се допаднал: 3547 пати

Re: Педантност

Post by Debora » 19 Nov 2010, 17:19

Не е за фалење, ама знае некогаш да ми биде расфрлано, креативен неред. :ymblushing: Кога не одам на работа е друго, ама кога одам знае да биде расфрланко некаде.

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Педантност

Post by Lady D » 20 Nov 2010, 01:58

Педантна сум многу, сакам да ми е подредено убаво, здиплено, да се знае што каде е, не оставам расфрлано.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2598
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 935 пати
Им се допаднал: 613 пати

Re: Педантност

Post by Peperutka » 20 Nov 2010, 10:48

Lady D wrote:Педантна сум многу, сакам да ми е подредено убаво, здиплено, да се знае што каде е, не оставам расфрлано.
Истото е и кај мене

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11005
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5789 пати
Им се допаднал: 3547 пати

Re: Педантност

Post by Debora » 20 Nov 2010, 11:15

Од вас двете не очекував ништо помалку. (laugh1) Вие сте пример и потикнувач за домаќинлук на форумов. (a2)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2598
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 935 пати
Им се допаднал: 613 пати

Re: Педантност

Post by Peperutka » 20 Nov 2010, 14:15

Браво Дебора за постов!
(thumbsup)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Педантност

Post by Lady D » 21 Nov 2010, 00:23

Ооо благодарам :ymblushing: (cl)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Педантност

Post by Ana.I » 22 Nov 2010, 17:35

jas sakam sekogas se da mi e sredeno,ama se slucuva i da ne mi e bas se sredeno.Zavisi kolku sum vo denot doma,ako sum premorena od rabota ostavam za utre :ymblushing:

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Педантност

Post by Petra » 23 Dec 2010, 16:17

Сакам да ми е средено дома, ама знам да си оставам и неред. Зависи од времето што го имам на располагање. Инаку знам ако немам време да ги средам алиштата само да ги “фрлам во гардероберот“ и после да си ги средам.

Anabanana
Нов член
Нов член
Мислења: 44
Придружен: 30 Mar 2011, 14:12
Им се допаднал: 2 пати

Re: Педантност

Post by Anabanana » 31 Mar 2011, 16:34

Сакам да ми е средено дома и кога немам друга работа само поткревам нешто. Обично кога нема никој дома зошто со моиве дома е кај што паднало не станало ...се надевам само дека и син ми нема да биде на татко му во тоа. Инаку имам лоша навика што собирам садови за миење, па после се заборавам миејќи, али полека полека си ја искоренувам.... (thumbsup)

Одговори

Return to “Чистење”