Page 2 of 3

Re: Чистење на купатило

Posted: 15 Jul 2013, 15:35
by Vesela
Кит кет ке го пробам овој рецепт, стварно со она хемикалиине се отрувме веќе

Re: Чистење на купатило

Posted: 19 Jul 2013, 18:01
by carina
kit kat Gospod da ti dade bebence vo brzo vreme za receptov (thumbsup) (thumbsup) .go probav I eve da im go preporacam na drugite forumdziki.otkako ostanav bremena ne sum kupila polirapid(porano samo so toa cistev vo wc) I sega prvpat si gi vidov cesmite kako mi svetat kako da sum gi iscistila so jako sredstvo.normalno vo soljata stavam nesto pojako.duri I umivalnikot vo kujna mi svetna. (a2)

Re: Чистење на купатило

Posted: 19 Jul 2013, 18:09
by Debora
Каква лимонска киселина? Едни жолти шишенца? Или лимонтоз во кристали? Не ми се смејте. :ymblushing:

Re: Чистење на купатило

Posted: 19 Jul 2013, 18:14
by carina
Debora jas staviv limontus(5) vo prskalka I edna solja za kafe sjaj.ostatokot go napolniv so voda

Re: Чистење на купатило

Posted: 19 Jul 2013, 18:26
by koka
jas denovite renovirav kupatiloto no podnite plocki gi stavivme od onie pesoklivite ne se mazni i sega od lepenjeto imam ostanato fleki po niv so nisto nemozam da gi izvadam ve molam za pomos

Re: Чистење на купатило

Posted: 19 Jul 2013, 22:26
by kit-kat
Фала Карина на молитвите (kup) а кажи сретството е супер.
Јас му ставив обична лимонска к-на од кам во жолти шишиња.
А ова за лепакот Кока пробај со некое сретство појако,ако не бива со разредувач нитро,или со бензин

Re: Чистење на купатило

Posted: 22 Jul 2013, 15:41
by Happy^_^
kit-kat wrote:До сега ја средував таа проблематика.
Секогаш користев Доместос,а за чешмите арф-деобат.
Се испогушувам и за два дена пак иста слика.
Но во еден сајт словенски кога прочитав колку е канцероген доместосот плус замешан со друго стретство (ner) (ner) (ner) ,па си направив домашно сретство.ж
4 филџани вода
1 филџан сјај за садови(по можност без крем)
6 лажици лимонска киселина
Се се меша во пумпица и навистина чисти феноменално.Барем не е штетно.
А за WC школката сеуште користам доместос но само за внатре.
Мила, а ова го користиш само за чистење на купатило или? (smile)

Re: Чистење на купатило

Posted: 22 Jul 2013, 15:48
by kit-kat
Искрено хепи не само за купатило,туку и за садоперот во кујна,па и флеки ми вади (smile)
А го направив за во купатило,ама нема ништо штетно.

Re: Чистење на купатило

Posted: 22 Jul 2013, 16:05
by Vesela
Купив Х2О моб , денес ќе го пробам , па ќе ви кажам како чисти купатила

Re: Чистење на купатило

Posted: 04 Sep 2013, 11:07
by maleckoto1983
zdravo clenki. dali moze nekoj da mi kaze so sto da gi iscistam fugite na plockite vo kupatilo. vi blagodaram