Чистење на купатило

Moderator: Модератори

merlin
Редовен член
Редовен член
Мислења: 257
Придружен: 19 Apr 2013, 14:49
Му се допанале: 184 пати
Им се допаднал: 98 пати

Re: Чистење на купатило

Post by merlin » 04 Sep 2013, 11:58

slusnav nov recept za cistenje univerzalen..vo tegla se polni so kori od portokal i se dopolnuva so vinski ocet..cistel mn dobro..ke probam i ke vi pisam

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Чистење на купатило

Post by Happy^_^ » 09 Sep 2013, 18:41

Merlin обавезно да пишеш! :)

Mili
Нов член
Нов член
Мислења: 89
Придружен: 26 Aug 2014, 10:31
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Чистење на купатило

Post by Mili » 04 Oct 2014, 12:36

kit-kat wrote:До сега ја средував таа проблематика.
Секогаш користев Доместос,а за чешмите арф-деобат.
Се испогушувам и за два дена пак иста слика.
Но во еден сајт словенски кога прочитав колку е канцероген доместосот плус замешан со друго стретство (ner) (ner) (ner) ,па си направив домашно сретство.ж
4 филџани вода
1 филџан сјај за садови(по можност без крем)
6 лажици лимонска киселина
Се се меша во пумпица и навистина чисти феноменално.Барем не е штетно.
А за WC школката сеуште користам доместос но само за внатре.
Морам да го пробам ова со лимонската киселина, зашто се отрув денес ај да пробам со пумпица демек Ајакс, леле луѓе многу е грозно, Полирапид на парфем мириса према ова, како сум се зафркнала...

За вц шоља користам доместос за внатре, од надвор пребришувам со глосс влажни марамици за чистење купатило и слично, ама ова следен викенд ќе направам, ако треба цел ајакс ќе го исфрлам....

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Чистење на купатило

Post by Bobe » 04 Oct 2014, 18:21

Клинекс кај нас се продава ли????
Дефинитивно ако има плавиот со пумпица (thumbsup) и за чешми,светат,и тоа не само за в.ц и плочките (thumbsup)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2252
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 933 пати
Им се допаднал: 1188 пати

Re: Чистење на купатило

Post by sweety » 05 Oct 2014, 12:43

За купатило користам циф што е посебен за купатила и сум задоволна ми свете ,додека за вц вц - енте и сум исто задоволна, од доместосот искрено не

Одговори

Return to “Чистење”