Правосмукалка на вода

Moderator: Модератори

ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Правосмукалка на вода

Post by ELIANA » 25 May 2011, 21:53

Ајде домаќинки пофалете со вашата правосмукалка и препорачајте, треба да купуваме (smile)

Marina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 643
Придружен: 22 Mar 2011, 15:00
Location: Giessen,Germany
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 20 пати

Re: Правосмукалка на вода

Post by Marina » 25 May 2011, 22:40

imavme doma na voda,ama ne bevme bas zadovolni,nema mnogu power,slabo smuka.tuka imam vorwerk i sum prezadovolna (thumbup)

zizel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 289
Придружен: 18 Apr 2010, 11:46
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 3 пати

Re: Правосмукалка на вода

Post by zizel » 26 May 2011, 18:37

Jas ja imav onaa rovus od top sop i bese cista glupost. Ne usisuvase nisto. Kako igracka bese. LAni si kupiv na LIV so voden filter i sum epten zadovolna kako mi usisuva. Ima mok na usisuvanje. Tie se slovenski a poranesni Iskra a sea se viaat liv. A jas dodeka rastev imav na iskra usisivac i stvarno bese star ama vleceese lele majko. I taka malce e glomazen ama e dobar spored mene. filterot mi ostanuva suv i polesno se mie otkolku rovusot i ima i da se kupi za da se zameni ako treba. mislam bese 800 denari samo filter. Jas uste teram so ovoj ama vikaat na godina dena otprilika se menjal. i ne mirisa i ne pravi prasina. toa e moe iskustvo

ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Правосмукалка на вода

Post by ELIANA » 06 Aug 2011, 23:56

Ја купивме на Лив правосмукалката со воден филтер. По препорака на Жизел, а и на една моја друграка што има две кучиња, затоа што и ние имаме куче, а испадна дека и моите купиле таква лани (laugh1) И засега сум задоволна, навистина убаво смука (thumbup) Фала Жизел, ја најдовме во Бисер. Позз dance

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Правосмукалка на вода

Post by Happy_Mommy » 19 Dec 2011, 16:12

Kirby definitivno. Smenivme mnogu ama za ovaa vredi sekoj denar.

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Правосмукалка на вода

Post by Nadja » 26 Feb 2013, 20:09

Jas imav pravosmukalka na voda pred da se omazam. Dobro cisti, ama mnogu e bucna. I mnogu e teska za krevanje.

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Правосмукалка на вода

Post by Filigran » 26 Feb 2013, 21:02

Moite mi kupija LIV pred okolu eden mesec. Majka mi ja koristi povekje od 1 god i dvete sme prezadovolni. E sega jas ziveam vo kukja i koga gi cistam skalite mi se slucilo da mi se prevrti i treba odma da se smeni vodata inaku ne trga. Ama ako vnimavas super e (thumbup)

milicka9283
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 12 Aug 2012, 19:59
Location: Skopje
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Правосмукалка на вода

Post by milicka9283 » 26 Feb 2013, 21:07

mojata ne e na voda a saklav takva no poso ovaa mi e poklon ne mozam da kazam ej nejkev ja vakva...inaku me interesira koi se cenite na pravosmukalkite na voda?

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Правосмукалка на вода

Post by Nadja » 26 Feb 2013, 21:43

milicka9283 wrote:mojata ne e na voda a saklav takva no poso ovaa mi e poklon ne mozam da kazam ej nejkev ja vakva...inaku me interesira koi se cenite na pravosmukalkite na voda?
Tatko mi ja kupi negovata pravosmukalka 6 000 denari. Podobro e sto imas pravosmukalka bez voda. Ako imas takva na voda ke si imas maka. Otkako ke iscistis mora odma da ja izmies, zatoa sto ako stoi neiscistena podolgo vreme od nea se siri neprijatna mirizba.

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Правосмукалка на вода

Post by Herra » 02 Mar 2013, 19:46

За правосмукалка на вода, искрено ја препорачувам ARNICA BORA 4000. Кога се преселивме со мм во новиот стан, итно ни требаше некоја правосмукалка за чистењето, искрено не ми беше битно во тој момент каква ќе биде, само сакав да имаме било каква да ги собереме сите прашни, малтери и чуда, па решивме понатаму да земеме некоја асална на вода со хепа мепа филтери други додатоци. Продавачката ни ја препорача оваа правослукалка која е на вода и воедно им била најпродаваниот модел таму, не поверував ама затоа што ми беше убава на изглед (tongue) и не беше скапа околу 5500-6000 денари решивме да ја земеме. Кога ја пробавме излезе дека е полн погодок. Многу лесно се чисти, се става малку вода, има означено на садот до каде и после истењето водата само се истура и преплакнува со циста и толку. Лесното е тоа што садот е мал и не е проблематичен за чистење а и да бидам искрена многу пати му се случило на мм да ја заборави нечистата вода да ја истури и да си остане внатре по 2-3 дена но нема никаков непријатен мирис на застојана вода ни ништо. Горе има убав капак обложен со гума од долната страна така да и да дојде до удар на правослукалката во текот на чистењето водата не се пролева по подот. Хепа филтерот е пластичен што мене ми е уште еден + за разлика од хартиените повеќе трае и е лесен за чистење, се става под млаз вода после неколку пати чистење со правосмукалката кога ќе забележите дека е потемнет и тоа е целата филозофија. Во пакет доаѓаат и ми се чини 5-6 додатоци за чистење, 2 четки, 2 големи за тепих, 1 дел за кошиња и стандардниот, ако не се лазам. Цревото е силиконско, не е пластично, што е исто така добро и добивате + ароматизер кој се капнува во водата и има некој мирис како на банана (tongue) Ние сме презадоволни од правосмукалката, што се не претрпе а работи како првиот ден, има доста јака усисувачка моќ (thumbup)
http://www.neptun.mk/index.php?route=pr ... _id=199024

Одговори

Return to “Апарати и кујнски прибор”