Машина за садови и средства за неа

Moderator: Модератори

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by Vesela » 24 Apr 2015, 11:34

Vesela wrote:Ние имаме Quadro , ама не ни се погоди. Ја имаме веќе 5 години и 3 пати ја носевме на мајстор.
Инаку јас користам се од КАМ, таблети, сол и сјај. Одлични се, а и значително поефтини од другите
Значи пред 2 години сум пишала дека не ми се погодила машината. Значи не е ништо ново, само сега и дојде крајот!!!
Би ве замолила да ми пишете кој каква машина има, како и колку сте задоволни за плесно да одбереме.

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by aneance » 24 Apr 2015, 12:15

Јас имам whirpool веќе година и неколку месеци, задоволна сум ама не ја користам многу само кога ќе ни дојдат повеќе гости, а само за мене и мм не ми се исплати ќе треба 3дена да собирам садови (smile)

merlin
Редовен член
Редовен член
Мислења: 257
Придружен: 19 Apr 2013, 14:49
Му се допанале: 184 пати
Им се допаднал: 98 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by merlin » 24 Apr 2015, 13:17

јас имам беко за 12 особи и не сум задоволна, дали незнам да ја работам незнам што е проблемот но скоро сите часи ми се уништени, сите ми се замаглени како бледо виножито ( може и до стаклото е незнам но различни се) тањирите исто, тенџериња ако не ги поминам прво рачно не ми се измиваат добро, во последно време приметувам и рѓа флеки чашите за кафе и лажиците и ножевите. Ги имама испробано сите средстав, коцки, прашоци, средство за плакнење редовно ставам но незнам што е работата..и дека ова ми е одамна некако се навикнав и нормално ми стана такви да ги вадам и другарките ми се жалат на таков проблем и од нив немам срам но кога ќе ми дојдат гости што ретко доаѓаат стварно нема во што еден сок да им ставам. машината ја имам 5 год незнам дали е до неа или јас нешто не правам како што треба и ако размислувам се нервирам така имам пуштено како сака така нека биде...дури тера ќе ја користам и иако сме давјца секој ден ја пуштам дури и по двапати некогаш.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by sweety » 24 Apr 2015, 16:38

и јас имам Беко од големите и сум задоволна , веќе две и пол години ја имам и ја користам кога имам гости неколку пати во месецот ја вклучувам ,убаво ми ги мие и ги исуши ,светаат како нови ги направи

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by RedRose30 » 24 Apr 2015, 18:20

Јас имам Горење, од помалите, секој втор ден ја вклучувам и супер мие, нема што. Кратко време ја имам 2-3 месеци, ама задоволна сум (smile)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by Vesela » 27 Apr 2015, 14:12

Fala devojki na odgovorite. Razgleduvavme razni tipovi Kadino I se resivme za Gorenje za 12 seta. Denovive ke odime da kupime. Se nadevam ovaa ke ni se pogodi

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by happiness » 29 Apr 2015, 08:56

vesela sega gledam mojata e na beko od malite za 10-12 osobi neznam tocno kako beshe i sum zadovolna imam programa od okolu 30 min i ja koristam za cashi i pajncinja pocisti primer od pajnce od kiflina od tost i slicno togas koga ne e mnogu polna primer do pola i ja pustam ovaa programa mn cesto sekogas se super izmieni samo ovaa programa ne gi sushi pa ostavam polu otvorena vratata preku nok i ke si se isushat :)
a za povalkani ima drugi programi naj koristena mi e "quick clean" programa na 60 stepeni e vodata i trae okolu eden saat mie i sushi programata e super

sveki ima na Neo ubavo mie ama programite se mn dooolgi najkratkata preku saat e a ista rabota brka

Одговори

Return to “Апарати и кујнски прибор”