Машина за садови и средства за неа

Moderator: Модератори

Pcelka
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 18 Sep 2012, 22:56
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by Pcelka » 04 Dec 2012, 01:48

Eve da ti odgovoram sunshine jas sekogas si gi plavam sadovite pred da gi stavam vo masina ,a ne mi e bas jasno kako gi brises so salfetka toa mi ide pokomplicirano nego li da gi stavis pod mlaz voda da se isplavat (smile) Inace da si kazam nasata e Samsung i do skoro koristev Kalgonit prasak ama se razocarav od poslednoto pakuvanje iance si kupuvam od 2 i pol kg ne se rastvarase i na kraj koga ke ja otvorev masinata cel prasak stoese kako zgrutcen sega si zemav Somat isto 2 i pol kg i zasega mi e petka i poubavo nekako mi svetat casite sjaj stavam Kalgonit a sol ne pamtam od koga ne sum stavila (re)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by sunshine_2012 » 04 Dec 2012, 02:34

Pcelka fala ti za odgovorot:), i jas gi plavev skoro izgledaa kako da se izmieni, no imase edna postara zena od Amerika kaj nas na gosti i mi vika zosto gi plaves ciniite demek trebalo da ima hrana na niv za da sapunot ne ostanuval na cinijata i jas probav taka samo neli dodeka ke gi sobiram ciniite od masa so salfetkata ke gi prebrisam da ne bidat epten gadni, sega sum vo Amerika kaj tatko mu na Steve, i zenata gi mie sadovite so sjaj i gi stava vo masina i pak se mijat pa si vikam toa e malku premnogu no ete taka saka taa. i koga vides sekoj si ima svoj nacin na rabota vo domakinstvoto. :)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11053
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by Debora » 04 Dec 2012, 09:21

Јас не ги плавам садовите, освен ако не се ептен извалкани, а за миење со сјај па ич - тоа ќе ми дојде како да ги измијам. (smile)

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by Herra » 04 Dec 2012, 22:42

Ние баш пред некоја недела земавме машина за садови на Беко, ама уште не сме ја пробале зашто сеуште чекаме да ни ја донесат и монтираат кујната. Има еден куп опции, за 15 сета е, 4-5 програми, посебен програм за бебешки садови и што ти уште не а и цената не и беше многу скапа, па за сите тие работи мислам и дека поминавме супер (smile) Едвај чекам нареднава недела да стигне кујната па и јас да се пофалам(се надевам) на темава (smile)

kukli4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 415
Придружен: 19 Apr 2011, 16:35
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by kukli4ka » 04 Dec 2012, 23:20

blomberg a sredstva koristam od kam apcinja i sjaj i sol

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by Vesela » 20 Mar 2013, 14:19

Ние имаме Quadro , ама не ни се погоди. Ја имаме веќе 5 години и 3 пати ја носевме на мајстор.
Инаку јас користам се од КАМ, таблети, сол и сјај. Одлични се, а и значително поефтини од другите

stela
Редовен член
Редовен член
Мислења: 298
Придружен: 29 Apr 2012, 22:20
Му се допанале: 88 пати
Им се допаднал: 149 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by stela » 20 Mar 2013, 19:06

Машината за садови ја купија родителите на маж уште пред 5-6 години а може и повеќе кога ја правеа кујната,мислеа штом завршиме средна се зимаме ,ама ги зезнавме,иначе од марката Беко.Е трагедијата е во тоа што првин не беше вклучена,и кога конечно ми ја приклучија јас пак не ја користев од не знам ни самата кои причини.Е конечно се просветлив и пред некој ден почнав да ја употребувам,и јас исто така користам средства од Кам по препорака на неколку пријателки.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11053
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by Debora » 20 Mar 2013, 19:09

И јас почнав да користам средства од КАМ, на препорака на девојките на форумов и сум многу задоволна од нив. Одлични се, а цената е далеку пониска, од оние што ги купував претходно. (thumbup)

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by ani4ka » 20 Mar 2013, 22:41

imame masina midea veke 6meseci ja koristime i zadovolna sum. sredstva koristam sol i sjaj od KAM i prasok na calgonit finish i znae ponekogas da mi ostava tragi po casite i toa mnogu me nervira.se mislam dali da zemam apcinja bidejki mojata e pomala od 45cm a ne od 60cm a neli apcinjata se univerzal pa si vikam da ne e golemo apceto za mojava masina da ne ne mi gi isplaknuva dovolno.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Машина за садови и средства за неа

Post by Lejla7 » 21 Mar 2013, 08:54

И мојата машина за садови е Мидеа, но не сум многу задоволна од неа. Не знам дали е до прашокот или до машината, постојано ми остава траги на чашите, па се мислам и јас да ги пробам таблетите од Кам за кои пишувавте. Инаку сум користела Калгонит и таблети и прашок и пак ми се случуваше истото, а сега користам еден поефтин италијански прашок Claro, сјај и сол од Кам.

Претходно имав Whirpool машина и со неа се излегуваше беспрекорно чисто, како од реклама

Одговори

Return to “Апарати и кујнски прибор”