Чистач на пареа

Moderator: Модератори

Одговори
ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Чистач на пареа

Post by ELIANA » 26 May 2011, 14:13

Здраво дами (smile) .
Пред некое време на странска телевизија гледав реклама за еден чистач на пареа, H2O MOP X5, пет во едно, и бев воодушевена. И видов дека го има и кај нас во топ шоп http://www.topshop.com.mk/minisites_tem ... pid=289874.
Па сакав да прашам дали некоја од вас го има и како е задоволна? Мене ми изгледа како одлично средство за дезинфекција без хемикалии. Одма си смислив што се ќе можам да направам со него: да ги дезинфицирам играчките на ќерка ми, послужавниците на нејзината хранилка, џамперот...плочките во кујната, купатилото. И за тепихот може, треба да е чист и ова само за дезинфекција. Можи и прозорците да се мијат, само не сум баш сигурна дека би ги чистело добро. Потоа рерната, па стаклената плотна на шпоретот...Убајни (thumbsup) Само дали е навистина така ефикасно? (confus)

Marina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 643
Придружен: 22 Mar 2011, 15:00
Location: Giessen,Germany
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 20 пати

Re: Чистач на пареа

Post by Marina » 26 May 2011, 14:35

bas pred nedela dena baba mu i dedo mu na mm kupija cistac na parea,ama pomal e i bajagi skap,3000 evra. se iscistija so nego,nema sto ne moze da se iscisti,ne ti treba niedno sredstvo,mene mn mi se svigja mirisot koga se cisti so nego,bas mirisa onaka na.. cisto (laugh1) neznam so marka e,ke pisam koga ke vidam,oni se prezadovolni.ke im go zemam vikendov za plockite vo banjata,ako imam zelba i use neso ke zacistam pa ke pisam (tongue)

ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Чистач на пареа

Post by ELIANA » 26 May 2011, 14:44

Супер Марина, пиши. Само штом тој е толку многу скап, сигурно е многу помоќен и многу подобар (unsure) И пиши дали остава многу водено кога се чисти, ама има и крпа мислам за бришење, така што не е страшно. А паркет дали чистеле? По форуми читав, сега зависи кој чистач, ама оставал траги на паркетот...ама јас и со крпа кога чистев или џогер, и повеќе пати да поминев и со средство за паркет и пак се познаваа траги. Сега имаме тепих, ама онака ме интересираше... (smile)

Marina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 643
Придружен: 22 Mar 2011, 15:00
Location: Giessen,Germany
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 20 пати

Re: Чистач на пареа

Post by Marina » 26 May 2011, 15:02

da da i parket imaat cisteno,ne bi trebalo da ostava tragi ako go podesis ko so treba. im dadoa i mnogu krpi sto se stavaat na krajot,bas za podovi i plocki ,krpite normalno se perat vo mashina (thumbup)

ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Чистач на пареа

Post by ELIANA » 22 Jul 2011, 17:22

Да не го купил некој овој чистач на пареа http://www.topshop.com.mk/h2o_mop_x5-28 ... int=NA_osm. во меѓувреме, па да се пофали или пожали? (smile)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Чистач на пареа

Post by Vesela » 23 Jul 2013, 11:33

Вчера си купив Х2О Моб, чистач на пареа од ТОП ШОП и е навистина многу , многу добар. Ептен темелно го чисти подот.

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Чистач на пареа

Post by Happy^_^ » 23 Jul 2013, 21:44

Веселчо, може да пишеш цена? :)

Одговори

Return to “Апарати и кујнски прибор”