Интернационални рецепти :)

Moderator: Модератори

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Интернационални рецепти :)

Post by ripcence » 02 Feb 2014, 11:29

Бобе и мене ме настрви ептен (laugh1) ги обожавам ваквите колачи , пошто мене мора се да ми се нацрта (rolll) кажи ми само за шербетот мерките за шеќер и вода се во шољи исто?
Не е дека одма ќе го правам(ми се расипа миксерот) ама да си знам (smile) а може копи на мајка ми да и пратам. (rolll)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Интернационални рецепти :)

Post by Bobe » 02 Feb 2014, 12:40

Рипче (love5) јас се во истата шоља мерев и шекер и презла се,е сега во оригиналниот рецепт пишува со 2 1/2 шољи ама мене тоа ептен ми се виде некако тешко за таа количина тој сируп,да ти се слоши :YMSICK: ја намалив количината и искрено не згрешив,ама кој сака ете може,главна улога игра коњачето или ако немаме може и ликерче со појак вкус.....,и колку е помала тепсијата толку е повеке нараснат колачот,кај мене не е,за да имаме демек повеке (laugh1)
Добар успех со колачот,прелесен е нема шанси да утне а и блашко (drool) (a2)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Интернационални рецепти :)

Post by Bobe » 05 Feb 2014, 21:48

Оддамна го немав осетено мирисот на топол леб,бидејки во наша близина немаме фурни туку палиме кола и одиме да купуваме....искрено некако ми фалеше па вчера реков сакам куката да ми замириса на топло убаво печено лепче (love5)
плус ми се набација и неколку идеи што би можела да комбинирам со него.....маргаринче,ајварче,сиренце,маслинка,чај,варено јајше,кашкавал.......море све (laugh1) ....така топло ммммммм (drool) (drool) (drool)
е сега покрај нашето домашно што направив,ви го претставувам и второто лепче кое ни доага од Азербејџан (smile) мораше најмалку неколку да направам,зошто на кого попрво (laugh1)
Tandoori-Тандир во домашни услови (smile)
прочитав нешто па да споделам со вас,во Азербејџан лебот е свет симбол на фамилијата и просперитетот,лебот никако не го фрлаат во канта за ѓубре,ако во случај сретнат леб на улица,го подигнуваат ставаат на страна за да не може никој да го гази.некои дури и ке го бакнат или допрат со челото,во знак на внимание грижа,почит спрема него,бидејки ги храни.....
се работи за леб,како наши лепињи што занеме за сендвичи и сл.
Тандир се вика всушност да речам направата (confus) ке речам наш вршник,или зидано фурниче на дрва каде што се пече од таму го добива и ова име лебот (smile) е сега во домашни услови,се прави поинаку,не е некоја голема разлика од нашиот леб,но сепак има па повелете
потребно
-7 гр.сув квасец,1 мала лажичка сол,375 мл.вода млака,450-500 гр.брашно,1 жолчка од јајце+сусам или мак по желба (smile)
квасецот со малку вода,2л.брашно оставаме да накисне,одкога ке нарасне истураме во брашното и солта,и замесуваме на многу меко,го тргаме тестото ставаме на побрашнета површина,го месиме околу 10 мин додаваме брашно во месењето,тетстото да биде меко и еластично,правиме топка и го ставаме во сад да се одмори,покриваме со целофан да не фати кора,отприлика 1 и 1/2 саат и пол,или додека не се дуплира ако е на потполо место,одкога ке се дуплира повторно го ставаме на побрашнета површина и од топката правиме четвртаста или округла форма со нежно притискање и не многу,и внимателно го пренесуваме во садот каде што ке се пече,јас користам тефал со малку попрскано брашно на дното,оставете да се одмори 20-25 мин,за тоа време уклучуваме рерната на 200 степени да се загрее и печеме 20-25 мин,пред печењето се засекува 4 пати на косо и од едната и од другата страна се премачкува со жолчка и посипува сусам,може и без жолчка од јајце попрскајте со малку вода и посипајте сусам или маак кој како сака,може и без ништо да биде (smile)
еве во следниот пост сликички,па Бон Апетит (love5)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Интернационални рецепти :)

Post by Bobe » 05 Feb 2014, 21:56


Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Интернационални рецепти :)

Post by Happy^_^ » 06 Feb 2014, 01:19

Аа Бобе :)) да дојдеш на гости кај мене и да ми направиш :))

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Интернационални рецепти :)

Post by Bobe » 24 Feb 2014, 15:16

1000-иот ми пост (thumbsup)
бидејки на Иловбејбис и се допадна идеата околу јадењето,рецепчево(постот и го посветувам (a2) )
Couscous-ili Bulgur,Sumal под други имиња,ни доага од С.Африка потекло,но се употребува најчесто во арапската кујна....а и во мојата,здраво е (laugh1) (thumbsup)
најчесто се комбинира со телешко(или мелено-кофтиња),пилешко но и јагнешко( јагнешки ребра на скара уште подобро)исто така може и без месо,со разни зеленчуци кој како милува
рецептот е со телешко тоа имав дома па искористив (smile)
потребно освен месо-морков1-2,кромид,тиквичка 1-2,бабура(пожелно е жолта или црвена,може и двете) сос од домат, леблебија за готвење....е сега бидејки имам пробано од една пријателка од Африка они ставаат и манго,јас доколку го има на пазарот ставам доколку нема не е е морално....и нормално зачини 100....се шалам....од зачини,кимијан смелен,црн и црвен пипер(не пуна лажица),оригано,вегета,малкууу цимет,кој сака и кари
на маслиново масло запржуваме кромидот(ситно сецкан),морковчето(кругчиња),бабурата(резанки),мангото9во вид на триаголници,како компирче де (laugh1) )без леблебијата(таа на половина готвење колку да омекне),месото ситно сецкано за побрзо да се издинста,покриваме со вода не ставаме зачини,од кога ке се издинста месото барем пола тогаш ставаме и зачини и сосови,ако треба дотураме вода како ке ни фати окцето ама да не исчезне до крај сосот да не биде прегуст,да остане да има да се напије кус-кусот (thumbsup) (w1)
е сега кус-кусот они имаат посебни тенџериња буквално го готват на пареа,и тоа на 3-пати,пред тоа се потопува ако не го вриете со ладна вода да одстои едно 10-15мин,па се врие скроз да остане без вода едно 15мин и на крај се става маргарин...има еден вид се потопува со многу врела вода во тенџере,мерките се како со ориз,се затвора добро со капак,па после 10 мин се отвара меша со дрвена лажица,и така едно 3 пати,и пак на крај маргарин 1-2 лаж да се стопи.....да не ве бунам јас најубаво би било според упатсвото како пишува на него,како и да го вртиме не сака многу лесно е за спремање,сака мешање добро да не биде гачкав и најубаво е да се служи топол (drool)
бидејки не успеав да сликнам се се случи брзински на масата (laugh1) (guns) =))
еве сликички
http://s28.postimg.org/69j3e43hp/666.jpg
моето личи малку на ова,во поцрвена варијанта само (laugh1)

http://s28.postimg.org/457x4igml/images_AXDTPE6_M.jpg

http://s27.postimg.org/t0q8jy3s3/images_OB837_LNZ.jpg
Бон Апетит другарчиња (love5)

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Интернационални рецепти :)

Post by ilovebabies » 24 Feb 2014, 16:57

Mnogu primamlivo (drool) (drool) (drool) (drool) (drool) njam njammmm :)) Bobe mila, edno golemo fala sto se potrudi da mi go napisis receptot !! Go zapisuvam sega, a moze da ni stane del od omilenite recepti ;) (lovet)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Интернационални рецепти :)

Post by Bobe » 18 Jun 2014, 00:16

По барање на Слатка (big-hug),повели другарче, не знаев кај да пишам дали во теста,во благи и торти.....е кај ако не во оваа омилена ми темичка (love5) (love5) (love5)
Грчки крофни-Λουκουμάδες ала Донатс (laugh1) (thumbsup)инаку има повеке рецепти за лукумадес што ги викаат и малечки,големи разно разни еве еден прелесен
прелесно нагласувам (w1)
1 сув квасец
1/2 шоља од големите користам јас(нес кафе)млака вода
3/4 млако млеко
1/4 шекер
1лажиче сол
1 јајце
1/4 маргарин стопен
4 брашно
квасецот го раствараме во млаката вода,а пак другите состојки се на едно место заедно,штом ке се раствори ставаме во садот каде што ни се другите и замесуваме(како лепче кога месиме)штом почнува да се одлепува од зидот на садот готово е....оставаме да нарасне,да се дуплира...откога ке се дуплира...на побрашнена површина го замесуваме тестото неколку минути не многу и со сукалка отвараме дебелина нека има 0,8 мм со поголема чашка вадиме кругови а за срединката употребувам од шише капаче (laugh1) ги ставаме на крпа побрашнета или не мора на некоја површина што ке биде побрашнета(јас користам крпа)нека се одморат и надигнат.....во сад загреваме масло за пржење(ке ви биде потребно)само што ке се загрее намалуваме малку не многу,па да не ги изгориме де (thumbsup) штом ке поруменат готови се,ги тргаме на страна нека има сад покриен со салфетки за да го упие маслото....е сега за да стои шекерот да не пага уште кога се врели малку ги поминуваме на салфетка и одма валкаме во шекерот....а за глазурата(поубаво е млечна чоколадада се стопи на бен-мари со малкууу млекце и шекер во прав,зависи која густина сакате) си знаете не мора веднаш,е може после кој сака,има, дали чоколадни мрвици,шарени....може и бела чоколада
па добар успех другарчиња (thumbsup) (big-hug)
http://s2.postimg.org/dwbtu2z21/S1840002.jpg

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Интернационални рецепти :)

Post by Happy^_^ » 18 Jun 2014, 08:17

Ќе го прави поручек мм ова, осеќам :))

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Интернационални рецепти :)

Post by Bobe » 23 Jun 2014, 22:52

Еkmek kadayifi-Турција
за почеток да нагласам дека ова не е оригиналниот рецепт,една варијанта е од повекето екмек кадаифи.....оригиналниот рецепт е претежок и за изведба, а и за конзумирање верувајте(премногу путери,кајмаци,шербети тешки до слошување.......не на нас во летните периоди не ни одговара тоа (laugh1) )
Ние дома не бевме големи љубители на кадаифот се до оној момент кога не поканија на крштевка и пробавме,просто еден од омилените благи ни е сега (love5)
прелесен и верувам економичен рецепт,а дава толку многуууу (thumbsup)
потребно
-1 пакет кадаиф не печен(околу 500-600гр)
-250 гр, путер(свеж)
-1 лимон
-600гр шекер-или 800гр
-800 гр вода(за шерберот)-1 литар вода,подобро е втората варијанта да се потопи секаде
-1пакет крема ванила(може и 2)
-2шлага(може и 3 ако ставате 2 пакета ванила)
-1или 2 л млеко зависи колку ке правите за кремите и шлаговите
по вкус-оревчиња,лешници,фстаци,бадеми,цимет......дури и кокос кој како сака....јас вообичаено имам или бадеми(несолени или оревчиња)
прво го припремаме кадаифот во една тепсија го распространуваме,сака убаво да се отвори да не се бидат залепени(како кога отчешлуваме коса (laugh1) )путерот на страна го топиме(за ова јас користам тефал-средна големина,може и ватростално за полично да биде (laugh1))откога ке го распоредиме убаво,насекаде порамномерно,со лажица го потопуваме насекаде со путерот,да биде загреана рерната на 160 степени,е сака печење едно 1,5-2 саата(само тука е маката,чекањето (tap) )да порумени насекаде.....во мегувреме го правиме сирупот,шербетот,ставаме водата ,шекерот,лимонот го цедиме малку повеке од голема лажиза за супа(ако вади повеке сок,не само таа мерка),и лажица кора да има изрендана,на ситно се заедно...откога ке проврие едно 7 мин,тргаме на страна да се олади....ни преостанува уште време додека се пече кадаифот па во миксер,посебно кремата во еден сад посебно шлагот во друг сад -избегавам да ставам шекер во нив сосема малку и тоа само во шлагот
кога ке порумени кадаифот ке се испече вадиме,и како што е врел потопуваме со ладниот шербет,оставете да упие насекаде,да се наака (laugh1) ако треба нежно вртете го садот да фати насекаде шербетот...веднаш неколку грама оревчиња(овој поим ке го користам вие ставете што милувате,поминати на блендер не ситно од око прскам насекаде шарам,ама не многу околу 200гр)нека се олади добро.....во жолтата крема ставаме пола од шлагот и помешуваме,шлагот што ке остане да биде последниот наслог да изгледа дека е една третина од жолтата крема(а и кремата со шлагот станува понежна (love5) )од кога ке се олади ја ставаме жолтата крема на него(ако е ладна продолжуваме понатаму)авратете го во фрижидер,садот со кремата нека се олади да стегне...и потоа последниот слој само шлагот распоредете убаво и попрскате одозгора со што сакате....убаво би било што има на дониот слој тоа и на крајниот,да не мешате вкусови,тоа е тоа сака добро ладење и трпение....следуваат неколку сликички бидејки јас не сликав за полесно разбирање,другарчиња со овој рецепт ем нема шанси да згрешите ем ке бидете воодушевени од вкусот,и колку освежувачки ем благо (love5)

Одговори

Return to “Рецепти и готвење”