Рецепти за риба

Moderator: Модератори

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Рецепти за риба

Post by happiness » 05 Oct 2015, 00:00

риба не обожавам земам пастрмка и ми ја печат во рибарница на скара :ymblushing: имав гости во ден-петок па зедовме риба и јас припремв прилог за риба ова мн ми се бендиса и морам да споделам
далматински компир
4-5 компири големи
1 веза блитва
се варат одделно во посолена вода и се сецкаат компирот на покрупни коцки а блитвата можи на поситни
настрана се спрема неколку лажици маслиново масло (зависи колку масло одприлика ставате на таа количина компир), се ренда на ситното 2-3 чешниња лук, и се сецка магдонос повеке да се добие густа смеса
се става компир над него блитвата и се потурва со маслото лесно се меша и е многу вкусно (drool) одличен ручек и за пости и за слави и за вкусен ручек и плус здрав оброк за деца (thumbsup)
на здравје

Одговори

Return to “Рецепти и готвење”