Новогодишна трпеза 2014

Moderator: Модератори

Одговори
Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Новогодишна трпеза 2014

Post by Vesela » 30 Dec 2013, 12:46

Девојки ајде да напишеме што ќе ни биде новогодишното мени. Таман има време да размениме некоја идеа. Еве го моето мени:
- Руска салата
- Кифлички со сусам
-Лиснато тесто
-Сусам салата
-Топчиња од сирење и сусам
- Печно прасечко со компир, морков, целер, пашканат и печурки
- Сарми
-Реформ торта
Мислам дека 90% од народов ќе имаат исто мени (rolll) (rolll) (rolll) (thumbsup) (thumbsup)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Новогодишна трпеза 2014

Post by saska075 » 30 Dec 2013, 14:14

Весела кога го читав постов конечно ми се отвори апетит (drool)
Иако ние нема дома да ја славиме Нова Година, сепак ќе си направиме свечена вечера со ММ.
Еве го и моето мени:
- Голем сувомесен ордевер ( кашкавал, кулен, свински врат, печеница, сирење маслинки)
- Кифлички позајмени од мама,
- Грчка салата,
- Руска салата,
- мојата омилена салата со павлака, лукче и сол
- Сарми,
-Динстано свинско месо и печени кременадли,
- Банџи торта
- ананас
- и една голема чаша Нес-кафе да ме држи барем до 02 00 часот по полноќ

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Новогодишна трпеза 2014

Post by belomorka » 30 Dec 2013, 15:03

i jas нема да славам дома и немам поима што ке спремат домакините, ама јас ке однесам една здела со француска салата и 5 литри вино Вранец-Барик.

NadicaG

Re: Новогодишна трпеза 2014

Post by NadicaG » 30 Dec 2013, 20:10

исто јас нема да славам дома,прв пат после долго време,досега не сум била во хотел надвор од Скопје за дочек,прв пат имам овакво искуство (part)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Новогодишна трпеза 2014

Post by Vesela » 30 Dec 2015, 16:52

(laugh1) (laugh1) (laugh1) (rolll)
И 2015 истото мени
(rolll)
Веројатно и 2016, 2017.......
Поздрав (thumbsup)

Одговори

Return to “Рецепти и готвење”