Што вкусно ќе јадеме денес

Moderator: Модератори

Одговори
kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Што вкусно ќе јадеме денес

Post by kit-kat » 01 May 2014, 22:00

Денес помина а утре ќе имаме тавче гравче.
Посно и вкусно (drool) Повелете.

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Filigran » 01 May 2014, 22:47

малку ме збуни насловов, ама се сетив дека се отвори и 100-та страна на претходната .
Киткат, можно е исто да јадеме, може ќе се видиме??? (rolll)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Lejla7 » 02 May 2014, 16:15

I nie gravce za denes, ama ne tavce tuku TENDZERE (smile)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by sweety » 02 May 2014, 19:01

Имам останато гравче манџа и од вчерашната скара со салата се подразбира

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by anabejbi » 02 May 2014, 19:07

И ние тавче гравче, како да сме се договарале (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11053
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Debora » 02 May 2014, 20:29

Потпечени кременадли и компири.

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Filigran » 03 May 2014, 23:45

Салата од зелка и краставици, пржени колбаси, домати, бело сирење, пресно лукче, луто пиперче ммммммммммм

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Vesela » 05 May 2014, 16:46

Опаааааа нова страна, ај честито (con)
Ихх да знаев дека имаме нова страна ќе зготвев денес за поеток нешто мрсничко (laugh1) (laugh1) .
Инаку денес имаме спанаќ ( не е лошо)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Ninushka » 05 May 2014, 17:20

И јас сум денес на спанаќ и ориз ... диетално (brows)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by SMESKO » 05 May 2014, 17:23

Потпе4ени макарони

Одговори

Return to “Рецепти и готвење”