Што вкусно ќе јадеме денес

Moderator: Модератори

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by SMESKO » 31 Jan 2016, 19:48

Пире,кофтиња и царска салата

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11053
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Debora » 01 Feb 2016, 16:32

Пржен праз со јајца, ама ептен сум го погодила. (rolll) (drool)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Vesela » 02 Feb 2016, 14:17

Компир манџа и зелка салата

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by sunshine_2012 » 02 Feb 2016, 21:50

ние пица јадевме, домашна и убаво излезе.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by SMESKO » 02 Feb 2016, 21:56

Грaвче сркaнo и цвеклo сaлaтa (smile)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by ripcence » 03 Feb 2016, 01:48

За утре, се крчка леќа, да не биде џабе ноќново седење :)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Vesela » 16 Mar 2016, 11:52

Да ја акривираме темава: денес компир манџа со марула салата

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Радост » 16 Mar 2016, 12:47

Јас шпагети со свежи зачини, маслиново и сирење. (piggy)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Peperutka » 01 Sep 2017, 21:41

Темава не ни е активна повеќе од една год. па ајде да ја активираме.
Денес петок,тавче гравче со колбаси ( веќе неколку месеци сме оделени и сама си готвам) (lovet)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11053
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Debora » 01 Sep 2017, 22:35

Еее Пеперутче арно ти текна за темава. Често ја мислам. (piggy) (laugh1) Јас денес макарони правев. (lovet)

Одговори

Return to “Рецепти и готвење”