Што вкусно ќе јадеме денес

Moderator: Модератори

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by sunshine_2012 » 30 Sep 2015, 12:17

Денеска на нашето мени е турли тава, шопска.

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Sashka » 30 Sep 2015, 12:20

Мусака од црни патлиџани

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by borjana » 30 Sep 2015, 12:52

доручкувавме макарони со сос што си го измислив сама лук кромид кисели крставички ореви кашкавал и хопла

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Радост » 30 Sep 2015, 13:05

Посна манџа, грашок компири морков и пашканат.

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by aneance » 30 Sep 2015, 21:47

Пржени тиквички

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Vesela » 02 Oct 2015, 13:54

Лека, зелка салата

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by sunshine_2012 » 02 Oct 2015, 14:12

Грав со пушено месо, салата и печени пиперки со оцет, маслиново масло и лук. мммммм

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by aneance » 02 Oct 2015, 16:51

Денес мм готви, (smile) т.е ќе ми донесе пастрмајлија зашто немав време за ручек

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by Lena_nela » 13 Oct 2015, 17:40

Денес си јадевме боранија (манџа)со телешко мевце

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Што вкусно ќе јадеме денес

Post by borjana » 13 Oct 2015, 17:41

мусака (smile)

Одговори

Return to “Рецепти и готвење”