Дали ви наоѓаат маани на подготвеното јадење?

Moderator: Модератори

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Дали ви наоѓаат маани на подготвеното јадење?

Post by Bobe » 18 Jun 2014, 01:09

ме изнасмеа..... (laugh1) ....да да од тоа ке да е......и мене насабајле некогаш кога пиеме кафе....еј немој од денес да нема благо во кукава,морам да намалам некое килце(ова му е од најдобрите вицеви што ги казува =)) ) таман ке се стемни....има нешто благо??? (laugh1)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Дали ви наоѓаат маани на подготвеното јадење?

Post by happiness » 18 Jun 2014, 01:23

hahahah temava e zakon za mene ako pocnam da pisuvam krajot nema da mi se gleda (rolll)
kako prvo jas sum antitalent za gotvenje (piggy)
eve edna sitacija za sreka se desi kaj majka mi a ne kaj sveki (laugh1)
moite na odmor za sreka ohrid (rad) i jas si velam aj ke svaram gravce kako najlesno mi se vide i staviv se toa po spisok citam da vari na tivko okolu 2-2 i pol saati
ahh so ke go cekam mu turiv voda duplo od sto trebase se spremiv i trgnav v kafic na kafe (brows)
si racunam za saat i pol ke bidam doma gravceto mora se vari dali so mene ili bez mene ne e bitno (rolll) (rolll) (rolll)
si idam doma a toa ti isparilo del od tecnosta (nemav pusteno aspirator) po kosot od kujnata po zidot voda da teci off sto da vi pisuvam.... (rp)
mu zvonam na moite i velam pukna cevka od vodovodot idete doma ke se poplavime
idat gleda tatko mi voden zidot vikanavme majstori od vodovod so razna masinerija dojdoja dupea gledaja i na kraj zaklucok vodena e samo povrsinata na zidot (dve) 100%parea
hahahhahahaha (fr) (fr) (fr)

na sveki i kazav deka ne sum koj znae kolkav poznavac na kujnata pa taa se nafati da sprema rucek iako odi na rab a jas si odmaram od soba v soba dance dance dance
i da ima mnogu cudni raboti koi samo mene mozat da mi uspeat v kujna kako na primer posledno probav gibanica so gotovi kori kako za balkava so nekoj fil so sirenje iiii so se desi ne znam ama po 2 saati pecenje povrsinata crna izgorena a vnatresnosta teci mislish "lava kolac " =))
i na kraj MM zbor ne mi veli (joy) (joy) (joy) (joy) pa zato praktikuvam sekogas da ima tuna konzerva e nea ja obozava (brows)

marioli2014
Член
Член
Мислења: 233
Придружен: 05 Jun 2014, 23:40
Им се допаднал: 31 пати

Re: Дали ви наоѓаат маани на подготвеното јадење?

Post by marioli2014 » 18 Jun 2014, 11:55

lelel happiness ti me iznasmea so majstorite i pareata hahaha...
Neznam ama jas od sekogas sum gotvela i sakam da govam, pravam izmishljotini u moment sto ke mi tekne ama za blago pak neme iva...edna torta nemam pogodeno, nitu ednaaaa.

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Дали ви наоѓаат маани на подготвеното јадење?

Post by Filigran » 18 Jun 2014, 14:58

Хепинес, па секого за нешто го бидува. Ама како гледам баш не ти е гајле, не се секираш многу. Скрос си ми реласкирана и тоа го почитувам, браво (thumbsup)
Јас па мнооогу сакам да готвам, секогаш нешто сакам да слушнам ново, корисно........ А за маани, секогаш има некој коментар ама добронамерен. На почеток се лутев на некои од коментарите од мм, ама после сфатив дека сепак се добронамерни, имаме ептен сличен вкус, ако јас нешто мислам тој го изговара. Така што понекогаш може да доболи нешто што го слушаш од некого а и самата знаеш дека е така (laugh1)
Во главно добивам многу пофалби , се разбира сега повеќе отколку порано. Се се учи и цел живот се учи (thumbsup)

marioli2014
Член
Член
Мислења: 233
Придружен: 05 Jun 2014, 23:40
Им се допаднал: 31 пати

Re: Дали ви наоѓаат маани на подготвеното јадење?

Post by marioli2014 » 18 Jun 2014, 15:01

(cl) (cl) (cl) za filigran. Jas i neznam dali dobivam kritiki od drugi...mm nisto ne vika, samo lapa...mozda nekogas od negovite, od tipot na uste malku sol, uste malku peceno, pa meko e ili neznammmm. Amaaaa jas pa vika, epa napravete kako treba i donesete hihihi loska sum a?

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Дали ви наоѓаат маани на подготвеното јадење?

Post by Filigran » 18 Jun 2014, 15:10

Вака сега темата е дали ви наоѓаат маани, а критика сите ние го сфаќаме како лоша оцена ,а не е тоа. Критика е оценка. Нели???
Е Мариоли, чим мт само си лапа и не кажува ништо значи е вкусно. А за тоа уште малку сол или нешто друго јас велам сол се притура, па и не си лоша ако некогаш му речеш ај да те видам тебе-многу знаеш. И јас така понекогаш велам (w1) А браво и за тебе , читам си готвиш со мерак.
И мене повеќе мерак за солени работи ми е , а за благце па не сакаме се и си правиме она што ни се допаѓа. (drool)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Дали ви наоѓаат маани на подготвеното јадење?

Post by sweety » 18 Jun 2014, 15:40

хахах и мариоли и хепинес ме насмеавте (rolll) (rolll) мм на почетокот наоѓаше маани а и искрено кога правев манџа глава да се измиеш ама после се научив и сега се му е убаво инаку сакам да пробувам нови работи доста читам од нет,ама битно мм за се има коментар (ner) хахахха

marioli2014
Член
Член
Мислења: 233
Придружен: 05 Jun 2014, 23:40
Им се допаднал: 31 пати

Re: Дали ви наоѓаат маани на подготвеното јадење?

Post by marioli2014 » 18 Jun 2014, 15:57

Леле вие сте ми сите фини, културни одмерени женички, мож и затоа ве сакам, јас све тоа терам уууу...знаете каде хихиихи. Нема маани, јади и ќути, ако не еве ти кафана па донеси и јас да јадам. кога ќе однесам нешто, очекувам само фалаааа, а не и ова она да зборат, како што вика Филигран да ме оценуваат. И се си викам не носам веќе никаде ништо, и туку од еднаш планирам две дози оно 5 излегле, па морам да носам, немам место у фриџ, па пак си слушам дрдрдрдр. маааааа веќееееее...

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Дали ви наоѓаат маани на подготвеното јадење?

Post by happiness » 18 Jun 2014, 16:33

tocno deka se uci cel zivot! pa zatoa nema potreba od panika (laugh1)
i jas znam da se zagledam na internet strani za gotvenje i probvam da napram nesto lesno i najcesto za vecera ama osven edni palacinki i testenini se drugo bilo so MAAAAANI! (sad1)
pa sega videte stram mi e da velam baraj fast food ili kafana luge treba kredit da krenime (rolll)
ama eden den ke se naucam i site ke ve castam ne se otkazvam lesno :grin:
do togas na mm ke mu se smeshkam ponacesto i nema da naoga maani (brows)

Одговори

Return to “Рецепти и готвење”