Дали купувате од Топ Шоп?

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by Debora » 25 Sep 2014, 14:37

Фала ти за информацијата и со здравје да си го користите. Баш ми е мило што толку ви се погодил. (big-hug)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by happiness » 05 Oct 2014, 17:57

Jas go imam relax and tone masazerot veke 5 godini i e odlicen poveke go koristam koga imam bolki vo ramenata
Delimano set tavi imam i sum zadovolna procitav komentar pogore deka po edna godina koristenje se oseka promena vo leplivosta i e vistina no sepak mene mi e podobro gotvenjeto vo keramika
Na poklon dobivme pernicu dormeo iron silver jas sum prezadovolna a mm se zali deka mu bila tvrda pa toj ne ja koristi
Delimano lonecot pod pritisok isto go imam i gotvenjeto e bash brzo kako na reklamata (thumbsup) preporacvam
Crnokosa da prasam dali go kupi nutri bulet ? I iskustvo ako ima nekoj ve molam spodelete bas sum vo plan da go zemam ama se dvoumam imam 300 aparatcinja pa si go sporedvam so pasatorot (rolll)
I uste me interesira dali nekoja ima iskustvo so sark cistacot na parea? Imam golema povrsina so laminat pa nekako ova mi izgleda bas higienski za so bebce malo plus i lesno mi se gleda cistenjeto (laugh1)

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by maried » 05 Oct 2014, 19:11

Нутри Булетот го има другарка ми, секој ден го користи. Сум пробала шејкови и смуди, ама еве истото го прави и мојот блендер дупло е поефтин.Шарк и јас ја сакам имам слушано позитивни искуства.

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by aneance » 25 Nov 2014, 18:54

Jas sum prezadovlna od SHARK pravosmukalkata ja imase majka mi ja zemav i jas za mene ni da se navednuvas ni nisto se sobira a parocistacot ne go koristam ne e dobar
Imam i dormeo dusek ama mene mi e malku tvrd jas sakam pomeko a od pernicite niedna ne mi odgobara mn mi se niski tie sto gi davaa na poklon so dusekot od dve edna napraviv da mi bide povisoka ama so tek na vreme se splesna i na kraj si ja zemav mojata pernica od kaj majka mi sto spijam veke 20god i super mi e (smile)
A majka mi ima dosta raboti zemeno i e zadovolna go ima nad dusekot kebinja sokovnikot set za rucanje jorgani
Jas imav drugarka sto raboti vo top shop i gi znae site proizvodi i obavezno ja prasuvam dali nesto cini ili ne

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by Vesela » 26 Nov 2014, 09:37

Девојки сакам да го купам НУТРИ БУЛЕТ. Дали некој го има и искуства да сподели. Инаку, му ја гледав цената не е баш евтин, па дали квалитетот ја оправдува цената?

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by Lejla7 » 28 Nov 2014, 10:58

Nie sme so namera da go kupime navlaznuvacot za vozduh zatoa sto poradi greenjeto zime vozduhot vo stanot ni e mnogu suv, a jas stradam od sinusi, maz mi pak postojano e so zatnat nos.
Radost, te molam ako procitas da mi pises dali se uste go koristite i ste zadovolni. Citav ubavi raboti za ovoj proizvod. Trosi li mnogu struja? I vo koja boja mi preporacuvas? Se mislime megu bela i zelena.

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by Радост » 28 Nov 2014, 11:57

Лејла, искрено не знам дали троши многу струја, треба да видам во спецификацијата ако пишува колку киловати на час троши. Кај мене сметката за струја одкако е родена е баајги висока поради машината за сушење алишта што баајги често ја користам за нејзе и радијатор кој уклучувам ноќе затоа што е ладно а крофната не спие покриена. ШТо значи немам осетено некоја плус разлика со него, а од како го купивме е уклучен повеќе од 18 часа на ден.
Јас сум задоволна. Лани зимото може она дека беше помалечка постојано ми фрчеше, баш од сув воздух. Годинава не сме ја имале таа мака, значи делува. Единствена маана му е што малку вади звук ама кај нас ноќе е во спална и јас се навикнав, не го ни преметувам веќе.
За бојата, мојот е бел. Мислам дека е најдобар затоа што е дискретен. Зелениот ми беше многу зелен. :)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by Lejla7 » 28 Nov 2014, 12:59

Fala Radost (big-hug)
Denes ke donesat voTop Shop prodavnicata pa ke vidime i kakva boja ke ima. I uste nesto da prasam - ti bese pisala deka si stavila etericno maslo nekakvo i krofnata izvadila po nekoe mrsulce, pa da prasam od kade gi kupuvas i dali se bezbedni vo bremenost ili da si cekam ponatamu?

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by Радост » 28 Nov 2014, 13:56

Слободно можеш Лејла. Безбеден е и за бебиња и за трудници. (big-hug)
Еукалиптос земав јас од Зегин, околу 120-130 денари некаде беше и по неколку капки обично навечер имам ставано и ептен олеснува дишење.
Само да напоменам дека за навлажнувачот пишува до 60 квадрати ама јас би рекла до кај 40, на оргомен просор отворен не би се осетил толку многу.

cicamaca
Нов член
Нов член
Мислења: 56
Придружен: 26 Oct 2014, 13:31
Му се допанале: 11 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by cicamaca » 12 Jan 2015, 15:17

Eve i jas da pihsam za Top Shop.

Kaj majka mi go imame sokovnikot i navstina e super za cedenje sokovi i na site im go preporacuvam go kupivme uste na pocetokot koga izleze.

Ama zatoa pred nova godina kupiv od walkmaxx beli cizmi so lepenki od stranata i na dolniot del imaat kako metalen del za na mraz i navistina mi se pogodija. Se dodeka od ednata strana ne se skinaa znaci gi nosev tocno 7 dena. (ner)

Koga otidov da gi reklamiram zosto ne sum zadovolna od proizvodot i da si gi pobaram parite mi rekoa deka mozat samo da mi gi smenat za drug par no ne i da mi vratat pari.

Znaci strasno nesto... Se javuvav vo pazarna inspekcija mi rekoa da odam da podnesam prijava i deka ke gi posetele. A jas sto da pravam do togas???
Nity pari , nity cizmi... (scared)

Одговори

Return to “Разно за домот”