Дали купувате од Топ Шоп?

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by Debora » 27 Apr 2011, 16:52

Да не го има некој депилаторот што за 3 месеци наводно го спречува растот на влакната за 40%?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by Debora » 15 Jul 2011, 13:06

Дали ги имате пробано керамичките топки за перење?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by Debora » 25 Nov 2013, 14:45

Како ви се покажаа чизмите од топ шоп? (smile) Знам дека лани правевме муабет за нив, мислам дека Карина си купи. Сега пак се на попуст, а ми стојат згодни за одење...

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by Vesela » 25 Nov 2013, 14:52

Јас ги имам веке 3 година чизмите и сум пре, пре задоволна. Одлични се, не пропуштаат вода, топлат, е сега за лизгање, што е по право се лизгаат, ама не многу (на лед де, кој акондура не се лизга). Удобни се за носење, особено за пешачење. Единсвтена маана им е што брзо замирисуваат, па со нив треба да си купите и спреј за стапала. Ги пропорачувам.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by Debora » 25 Nov 2013, 14:56

Фала ти Веселко. (a2) Такви ми требаат, за пешачење. (rad)

NadicaG

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by NadicaG » 25 Nov 2013, 15:48

деборке јас само носам од топ шоп патики и чизми....јас ги имам и чизмите и зимните патики ....мислам зимните патики се супер за ова време ,чизмите само при јак студ или снег и стварно не проопуштаат вода и држат топло,инаку и пролетните патики ги имами и целата летна палета и можам да кажам дека се супер (thumbsup)
освен тоа ги имам и дормео душекот и стварно е многу добар

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by carina » 25 Nov 2013, 17:05

Деборче ги купив ама слабо ги носам.Навистина се многу топли,ама баш чизмите не ми се удобни,како во гипс да ми се нозете,а другите патики што не се над глуждеви се позгодни за носење,сум ги пробала.ете на весела и надица им се удобни,а јас пешачев на водно со нив па ме болеа мускулите и петите после тоа и не ги облеков веке,страв ми беше.

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by ripcence » 25 Nov 2013, 23:58

И јас ги имам зимските патики-полу чизма, ги купив лани кога беа на попуст 2+1 (smile) на почетокот-да чудни се и мене ме болеше петата додека се навикнав, ама после не ги соблеков-на работа како што сум цел ден на нозе...а и многу од колегите ги имаат сите се задоволни.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by kit-kat » 26 Nov 2013, 07:31

Една пријателка ги има чизмите,еспадрилите и патиките за пешачење од топ-шоп.
Воодушевена е од нив,за ништо не ги соблекува (smile)
Јас лично немам искуство (smile)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Дали купувате од Топ Шоп?

Post by belomorka » 26 Nov 2013, 07:58

јас ги имам само патиките, и сум приметила ако ги носам два-три дена по ред, и потоа што и да облечам друго дали балетанки или потпетици обавезно ме боли кичмата (како да се навлекуваш на нив) и потоа пак ги облакам патиките за да не ме боли кичмата.

Одговори

Return to “Разно за домот”