Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Debora » 23 Oct 2010, 20:50

Јас немам некоја точна замисла за тоа што ми е идеално, ама треба да има гооооолем двор со многу сонце, убава градина (да не ја средувам јас (laugh1) ), дрвја, обавезно 2-3 големи кучиња и мачка. Деца што трчаат и си играат слободно. Пред куќата да има веранда за пиење кафе и уживање во погледот. (love5)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Lady D » 23 Oct 2010, 21:07

Стан, голем со мнооогу стакло, на висок спрат, со внатрешни скали кои ќе водат на спрат без ѕидови,тоа горе би било спална :) Голем балкон,со плетени од дрво маса и столчиња и многу цвеќе! Внатре ќе биде бело,мноогу бело :) Сакам три дечиња (love5)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Kjara » 23 Oct 2010, 22:04

Исто како Дебора само без кучиња :grin: и по можност надвор од Мк (smile)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Peperutka » 24 Oct 2010, 10:16

Може ќе звучам нескромно но мојот идеален дом постои во реалноста (love5) Фалат уште дечиња кои ќе трчкаат и ќе го разубавуваат животот мене и на маж ми (b4) (b3)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Petra » 06 Nov 2010, 23:44

Интересна тема. (smile) Одамна не сум го замислувала мојот идеален дом. И интересно сега глдам дека пак е истиот тој за кој и порано сум мечтаела со плус некои детали.(laugh1)
Сакам да имам куќа на еден спрат со повеќе соби, да нема многу намештај и многу украси. Сепак да се гледа дека некој живее таму и да биде топла и убава. Дворот да биде најголем со базен и зеленило и многу цвеќе. Сакам да има неколку кучиња и мачиња и моето дете да се одмара и забавува таму само и со другарчињата. Исто сакам да има веранда за пиење кафе и одмарање и да има сонце. И секако да не ми фали пинг-понг маса. (lovet) (thumbsup)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Petra » 07 Nov 2010, 13:35

Хахаха заборавив и ова да го напишам, добро да било да се наоѓа и на некое планинско место, блиску до цивилизација. Сакам планини убавини. (smile)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Ana.I » 07 Nov 2010, 19:30

mi fali uste edna golema terasa,inaku zadovolna sum si od stanot sto si go imam,i normalno zdravje na prolet bebusot da ni vriska po doma-sovrsenstvo

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 11:07

Сакам поткровје убаво осветлено,во светли и убави бои на ѕидовите,не многу натрупано,со помалку мебел.И сакам убаво среден двор со тревник,летниковец и лулашка за седење и може едно лабрадорче во дворчето (smile)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Mamino_srce » 07 Sep 2012, 22:04

Би сакала да имам и стан и куќа. Куќа со двор ( да не го средувам јас, како и Дебора што спомна (laugh1) ) , да е равен, со трева, не ми треба цвеќе, некое дрвце подобро да има ладовина лети, а син ми да има каде да трча и приземна куќа. Сакам приземни куќи ама широки и дугачки. (smile)

А станот е стан, не го замислувам нешто посебно, само да има нови ствари кои јас ќе изаберам со мм наравно, да биде најмалку двособен и не на највисок кат да не ми слетуваат гулабите. (laugh1) и не на првиот кат, таму никогаш не сакав станови. (smile)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by saska075 » 08 Sep 2012, 12:32

Mozam da kazam deka mojot dom skoro e idealen kako sto od sekogas sum go zamisluvala. Samo stanot da ni e pogolem (50 kvadrata ni e ) i da si imame (b4) Imam odlicna rabota, i mm isto taka.

Одговори

Return to “Разно за домот”