Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Moderator: Модератори

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by ani4ka » 08 Sep 2012, 12:45

spored toa sto od skoro vreme sme sednati vo stanot mi se dopaga bidejki si go uredivme kako si sakavme...megutoa bi sakala edna golema kuka so bazen i gooooleeem dvor so mnogu cvekinja i zelenila so lulaski i normalno veranda za opustanje :) no se bi bilo dzabe ako ja nema detskata smea i radost..Bog da ni podari decinja pa i ne mi e bitno kaj sme vazno da sme zaedno (a2)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Lady D » 02 Nov 2012, 14:19

Дојде ред и јас да си го создадам мојот идеален дом dance
Ма друго е кога си е твое, си го средуваш со кеф и си уложуваш во него без проблем.....
Нема да биде со внатрешни скали како што сум навела погоре (smile) Ама на висок спрат е, со мноогу стакло, и ќе биде многу бело (rad) Балконот не е огромен, ама ќе ми ја собере масичката со столчињата (smile)

zizel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 289
Придружен: 18 Apr 2010, 11:46
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 3 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by zizel » 02 Nov 2012, 14:28

Kolku sakam da ziveam vo sopsteven stan, pa jas da si go uredam kako sto sakam, uf uf golem son mi e ova. Koj znae koga i dali ke mi se ostvari. Seta taa ubavina na odenje po prodavnici i biranje i ureduvanje bas bi sakala da ja iskusam. Dosta mi e od toa da odam od stan vo stan i toa sto stavile gazdite toa. Kolku i da se naviknuvas sepak ne e tvoe. Jas na primer ne sakam da imam na prozorite roletni onie kncelariskite kako i da se vikaa. Sakam da imama obicni koi ako e mnogu zesko vreeto da mozam da si gi spustam i da ne mi vlaga sonce ama ich. Drugo mnogu sakam i da imam zavesi. Kolku i da nekoi od vas mislat deka toa e satromodno mene mi dava nekoja toplina vo domot. A odkoga sme vo brak so mm se ziveeme vo stan bez zavesi, ama ostaj toa nema ni kade da si gi stavam. taka aj koga ke dojde red ke pisam na temava

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Lady D » 02 Nov 2012, 17:02

Жизел и јас си сакам ролетни. Оние венецијанки ич не ми се допаѓаат. И мене ме потсеќаат на канцеларија (laugh1) И воопшто не штитат од сонце.
Една другарка на почетокот си стави венецијанки, убаво и’ изгледале, за кратко време си стави и ролетни, затоа што станот го пече цело време сонце и воопшто немаа никаква заштита. А ролетни и венецијанки заедно на прозор... (unsure) Воопшто не изгледа убаво.
Исто така си сакам завеси (thumbsup) Некои симпатични, во боја, навистна даваат топлина во домот (love5)
Жизел, мила ти посакувам во најбрзо време да се пофалиш дека ти се остварил сонот (a2)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Petra » 08 Aug 2013, 11:35

http://s21.postimg.org/7fwz32i53/dom_dom.jpg

http://s8.postimg.org/mr7z9osad/kuka.jpgМоже нешто вака. (thumbsup) (lovet) (lovet) (lovet) (lovet) (lovet) (lovet) (lovet) (lovet) (lovet) (lovet) (lovet) (lovet) (lovet) (lovet)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Bobe » 09 Mar 2014, 20:13

Исто како Петра (a2) (lovet)
Не можам да се пожалам,домот лека полека ми станува идеален и си го уредувам како сакам јас,блиску сме до цивилизација,иако до нас има езера,планини,туристички места,мене животот ми се продолжи тука,буквално се смирив,не чувствувам притисок,нервоза, иако секогаш живеев во големи станови,и во големи градови и надвор од Мк
Ова е мојот дом...не е многу голема куката,на два спрата е но има доволно простор..па и за дечиња кога ке дојдат,напред има зеленило,кое јас си уредувам кое цвеке каде што,дрвца,доволно голем двор,делот од позади на куката е резервиран за мм бидејки тука он си прави бавчичка (laugh1)
едната страна на дворот сакам да ја преуредам лани не успеав но годинава се надевам ке биде да има мало базенче,не за нас,да мили мои за моите миленици(пајчиња,ако успеам и лебеди) (love5) и ограда нова да се посатви, и една камена фурна тркалезна многууууууууууу сакам на дрва да имам (love5) од другата страна, се разбира, пукната сум за вршник камен (love5)
во домот се уште имаме мал недостаток на мебел,сака нов седмосед и некои ситници,ама ке биде....е сега повеке сакам како Петра едниот зид,кој е најголем во дневната опфака и кујна да е камен,во посветла боја и осветлен многууу,и да има дрвени нијанси во дневната,тип полици и сл,значи се што е дрво камен,мене ми е љубов,се надевам најскоро ке можам да си го остварам,бидејки донесовме одлука ама причина финансиите не остваривме на Божик се надевам ке биде брзо (love5) (love5) (love5) (love5) (love5)
Во главни црти ова е мојот идеален дом (love5)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Како го замислувате вашиот идеален дом?

Post by Petra » 07 Sep 2014, 23:51

http://s28.postimg.org/m5t7p0itp/HHHHHH.jpg
Убавина (lovet) (lovet) (lovet)

Одговори

Return to “Разно за домот”