Во што живеете?

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Во што живеете?

Post by Peperutka » 01 Nov 2010, 19:01

Јас живеам во куќа.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Во што живеете?

Post by Debora » 01 Nov 2010, 19:05

И јас. (smile)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Во што живеете?

Post by Kjara » 01 Nov 2010, 19:37

Стан

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Во што живеете?

Post by Ana.I » 03 Nov 2010, 12:23

vo stan

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Во што живеете?

Post by Petra » 06 Nov 2010, 23:52

Во куќа.

Alexa
Член
Член
Мислења: 152
Придружен: 17 Oct 2010, 13:06

Re: Во што живеете?

Post by Alexa » 08 Nov 2010, 18:22

Сега живеам во стан, и тоа на највисокиот кат. А пред да се омажам живеев во приземна куќа.
Малку ми беше шок, но се навикнав веќе. (sr)
Ми фали дворот само, бидејќи терасата сега многу ни е мала. (unsure)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Во што живеете?

Post by Lady D » 21 Nov 2010, 17:13

Сега за сега во стан, за понатаму ќе видиме.

mila
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 02 Apr 2011, 11:57

Re: Во што живеете?

Post by mila » 09 Apr 2011, 09:47

Јас живеам во куќа

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Во што живеете?

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 10:59

Пред да се омажам живеев во куќа,а сега во стан.За понатаму ќе видиме.

Happy_Mommy
Домашен член
Домашен член
Мислења: 630
Придружен: 17 May 2011, 21:34
Location: USA
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 42 пати

Re: Во што живеете?

Post by Happy_Mommy » 19 Apr 2012, 15:42

Цел живот во Мк живеев во стан, а тука живеам во куќа и разликата е гооооолема. Кафенце во двор, мераци ама па тука ми недостига тоа што нема тераса (unsure)

Одговори

Return to “Разно за домот”